Film

The Killers

1946 1 godz. 45 min.
7,5 1 657
ocen
7,5 10 1657
1 824
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
{"id":"110345","linkUrl":"/film/Zab%C3%B3jcy-1946-110345","alt":"Zabójcy","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/03/45/110345/6961382.2.jpg"}
Małe prowincjonalne miasteczko. Do przydrożnego baru wkracza dwóch podejrzanych mężczyzn. To płatni mordercy nasłani by zabić "Szweda" (Burt Lancaster), cichego i... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Małe prowincjonalne miasteczko. Do przydrożnego baru wkracza dwóch podejrzanych mężczyzn. To płatni mordercy nasłani by zabić "Szweda" (Burt Lancaster), cichego i wydawałoby się Bogu ducha winnego mechanika. Ten jednak, mimo wcześniejszego ostrzeżenia, wcale nie ucieka, fatalistycznie poddając się wyrokowi zabójców. Cała sprawa wydaje Małe prowincjonalne miasteczko. Do przydrożnego baru wkracza dwóch podejrzanych mężczyzn. To płatni mordercy nasłani by zabić "Szweda" (Burt Lancaster), cichego i wydawałoby się Bogu ducha winnego mechanika. Ten jednak, mimo wcześniejszego ostrzeżenia, wcale nie ucieka, fatalistycznie poddając się wyrokowi zabójców. Cała sprawa wydaje się być bardzo dziwna i tajemnicza, zarówno dla miejscowej policji jak i dla Reardona - agenta ubezpieczeniowego (Edmond O'Brien) przysłanego w celu rozwiązania zagadki. Idąc w ślad za własnymi, niejasnymi przeczuciami, Reardon wpada na trop wielkiej afery sprzed lat, w której oprócz "Szweda" przewija się również postać pewnej młodej i pięknej femme fatale (Ava Gardner). 

studio
Mark Hellinger Productions (przedstawia) / Universal Pictures
data produkcji
1946
tytuł oryg.
The Killers
inne tytuły
Zabójcy Polska
Mordercy Polska
A Man Alone
Ernest Hemingway's The Killers (pełny tytuł) USA
Ernest Hemingway's The Killers (pełny tytuł) USA
The Killers (pełny tytuł) USA
Więcej...
To była pierwsza ważna rola Burta Lancastera. Był trzecim wyborem do roli Szweda, po tym jak Wayne Morris i Sonny Tufts okazali się nieosiągalni.
Były producent Warner Bros. Mark Hellinger chciał, aby to Wayne Morris zagrał w jego pierwszym filmie. Jednak wytwórnia Warner Bros. nie wypożyczyła go, wobec czego Hellinger zaangażował nieznanego aktora Burta Lancastera. Ten film uczynił z niego gwiazdę.
Początkowo producent Mark Hellinger chciał, aby reżyserem filmu był Don Siegel, jednak był on niedostępny, więc reżyserie filmu powierzono Robertowi Siodmakowi.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych