PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35389}

Zabawy z bronią

Bowling for Columbine
7,3 11 377
ocen
7,3 10 1 11377
7,1 7
ocen krytyków
Zabawy z bronią
powrót do forum filmu Zabawy z bronią

W USA władza mediów jest ogromna. Z pewnością jest ona na tyle silna aby wpływać na zachowania społeczeństwa. Jednak nie trzeba daleko szukać. W Polsce prywante stacje w pogoni za kasą bezkrytycznie powielają wzorce myśląc, że tak powinna wyglądać telewizja XXI wieku. Żygać mi się chce oglądając codziennie Fakty, Informacje czy inne "Złe wiadomości". Ciągle to samo: zabili, okaleczyli, okradli, zgwałcili - ILE MOŻNA !!! Wiecej optymizmu! Przestańce dołować ludzi. Pokazujcie dobro! Wy tzw ludzie mediów nie wiecie jak wiele od was zależy. A może wiecie i bezczelnie to wykorzystujecie?! Oczywiście wszystko w trosce o dobro ludzi i kasodajną OGLĄDALNOŚĆ.

Powyższy manifest powstały pod wpływem filmu kieruję do wszytkich tych którzy zaprzedali siebie Medialnej Mamonie.

użytkownik usunięty
Lokot

Popieram.
Media atakując złem nie tylo zarabiają na zbrodni, ale i produkują (a) zastraszonych (b) zafascynowanych złem. Wydaje się, że to, co dobre jest mało ważne i tylko zło przyciąga tłumy.
Czy widz tego chce? NIE. Widz się boi i chce wiedzieć więcej, aby zła uniknąć. Czy mu się udaje? NIE. Bo jako zastraszony nie reaguje adekwatnie.
Przykładowa sytuacja. Przed Sylwestrem grupa dzieci obrzucała się petardami - dla zabawy - na chodniku po których chodziło wielu ludzi. Petardy wypuchały niemal pod stopami przechodniów. Nikt nie zareagował. Zapewne bali się, że dzieci zrobią im krzywdę "bo na TVN pokazywali jedno dziecko, co zabiło staruszkę". I wten sposób ludzie stają się coraz bardzie zagrożeni, obcy, a zło nie ma hamulców i czuje się silne.
Ja tych łebków z petardami ochrzaniałem regularnie, ale sam całego miasta nie zmienię, więc idąc na Sylwestra starannie dobierałem drogę. Jeśli będziemy bać się niegrzecznych dzieci, to nigdy nie będziemy bezpieczni.

Druga sprawa - polityka. Media dały nam schemat złodzieje z SLD. Tymczasem w aferach Rywina, Pęczaka, Orlenu państwo nie straciło pieniędzy, a osoby prywatne dawały (lub nie) pieniądze z własnej woli.
I tak oto partia, która straciła poparcie za odrzucenie lewicowych haseł została przez media ukazana jako niewiarygodną na skutek afer. Nie zmienia to tego, że afery są złe, ale dziennikarze najwidoczniej tuszują niechęć spoołeczeństwa do liberalizmu - przecież ich faworytem (a raczej właścicieli mediów) jest PO.
Usłużne politycznie media to najgorszy wróg demokracji i powinne stawać za kłamstwa i manipulacje przed Trybunałem Stanu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones