PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 970
ocen
7,9 10 1 32970
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

Wtedy film robił na widzach niesamowite wrażenie! Wspaniały, przystojny i praworządny Gregory
Peck walczący o sprawiedliwość dla Murzyna! Obejrzałam film ponownie całkiem niedawno i po
prostu wydał mi się nudny. Może dlatego, że przez minione lata widziałam wiele filmów o podobnej
tematyce. Teraz bardziej mi się podoba np. "Mississippi w ogniu" z Gene Hackmanem, ale to
oczywiście kwestia gustu.

ocenił(a) film na 6
IrenaSz

Mam podobne odczucia. Nawet z dramatów sądowych bardziej podobały mi się "Werdykt" czy "Sprawa Kramerów". Chyba wynika to z faktu, że film mocno się zestarzał. Wszak ma już ponad 50 lat.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

Ale "Przeminęło z wiatrem" ma prawie 75 lat i nadal się podoba! Myślę, że temat stracił na swojej aktualności. Bo co by nie mówić, sytuacja Murzynów w południowych stanach USA nie jest już taka, jak była dawniej! Znajomi z USA mi mówili, ze teraz to właśnie Murzyni wykorzystują swój kolor skóry, by skarżyć się na "nietolerancję" lub "rasizm". A gdy byłam w Seattle, sama widziałam, że jak wszyscy - oni też są różni! Jedni są kulturalni, wykształceni i pracowici, a inni lenią się i wolą żyć z zasiłków.
Ale Gregory Peck nadal mi się bardzo podoba i lubię filmy z nim! Nawet te nie najlepsze! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
IrenaSz

Dokładnie, nie każdy stary film starzeje się tak samo. "Przeminęło z wiatrem", czy "Sokoła Maltańskiego" cechuje pewna ponadczasowość. Tymczasem "drozd" to film traktujący o pewnym problemie społecznym, który wówczas był żywy, a dzisiaj już go nie ma. A temat rasizmu i ogólnie sytuacji murzynów w USA został przerobiony tysiące razy: w The Wire, czy ostatnio Zniewolonym i Django. Może gdybym obejrzał najpierw ten film, a później wyżej wymienione to zmieniłbym zdanie. Tak więc, mnie nie zachwycił, choć Peck był znakomity, to prawda. Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
adamcpdst

Ale czemu nie potraficie się wczuć w klimat tamtych czasów tylko wszystko oceniacie przez pryzmat tego co jest teraz? Takim myśleniem zabijemy stare, najlepsze kino.

ocenił(a) film na 6
MoDEddie

Ależ ja lubię i potrafię. Tylko w tym przypadku jakoś nie pykło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones