PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106248}

Zagłada domu Usherów

House of Usher
6,8 3 059
ocen
6,8 10 1 3059
7,0 3
oceny krytyków
Zagłada domu Usherów
powrót do forum filmu Zagłada domu Usherów

Nawet były dwa momenty gdzie czułem wręcz niesamowite napięcie, a aktorstwo Pice'a jak zwykle zachwyca. Właściwie nie mam zastrzeżeń do filmu, ale jakoś postać Winthropa wogóle mi się nie podobała. Ogólnie film dobry 8/10.


SPOILER:
Najlepsza scena do pochowanie Madeline żywcem. pzdr ;)

ocenił(a) film na 7
Cyryn

Ma 51 lat, a wciąż robi wrażenie.

ocenił(a) film na 7
Cyryn

SPOILER:

Tak, na mnie też wrażenie zrobiły dwa momenty - gdy Usher opowiada o przodkach i kiedy chowa się, wiedząc, że podąża za nim Madelaine. W obu z nich są te cudowne obrazy Burta Schoenberga...

Całość niestety - choć nie powiem, że beznadziejna; nie, raczej nawet, że dobra - nie dorasta klimatem do pięt opowiadaniu... no cóż.

ocenił(a) film na 7
Artychryst

Masz rację, że film to nie to samo, co wspaniałe opowiadanie Edgara... No, ale musisz chyba przyznać, że jest to jedna z najwierniejszych ekranizacji "The Fall...";>

P.S. Mnie najbardziej denerwowała ta muzyka jak z jakiegoś romansidła;/

ocenił(a) film na 7
klikk12

Wersja Epsteina jest wg mnie nieporównanie lepsza. Widziałe/aś?

ocenił(a) film na 7
Artychryst

Jeszcze nie. Naczytałam się już o tym filmie i raczej wszyscy są zgodni, co do tego, że oddaje on najlepiej duszę opowiadania. Na pewno zobaczę, jak tylko znajdę trochę czasu;-) Ale z tych trzech ekranizacji, które widziałam dotychczas, wersja z 1960 roku wygrywa:-)

Pozdrawiam;>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones