PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 133
oceny
7,7 10 1 38133
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Obejrzałem ten film po raz drugi i kolejny raz zrobił na mnie to samo kolosalne wrażenie. Zdecydowanie ścisła czołówka najlepszych filmów spod ręki Hitchcocka, a przecież produkcje legendarnego reżysera to sama wybitna plejada arcydzieł. Prócz kapitalnej fabuły, znamienitej gry aktorskiej i arcyciekawej intrygi filmu, na szczególną uwagę tradycyjnie zasługuje klimat obrazu, tak charakterystyczny dla lat powstania. Jeszcze raz podkreślę moje miłe zaskoczenie faktem, iż dane mi było dziś, podczas wielkosobotniego popołudnia obejrzeć ową legendę światowego kina, cieszę się, że TVP Kultura nawiązała do dobrej tradycji lat 90 Telewizji Polskiej - gdy niemal każde sobotnie popołudnie było okraszone jakimś światowej klasy kinowym brylantem.

poland7

No, ja również jestem pod wrażeniem.
Film już z amerykańskiego "etapu" twórczości, widać mnóstwo technicznych nowinek (zmiany ogniskowej, wstawki animowane). Chociaż, jak dla mnie, najlepszy jest koniec i początek, a środek trochę nuży. Początek - tak jak napisałeś, lubię za klimat, fajne wprowadzenie w akcję. Koniec podoba mi się za jakąś prawdę o związkach kobiet i mężczyzn. Natomiast środek, hm... te dziwne opowieści, szalone zachowanie owej panienki lekko mnie drażniły, może ze względu na to, jak łatwo były odbierane... Nie piszę konkretniej, aby nie zdradzać fabuły... , W sumie uważam, że świetny film, lecz główny atut to klimat dawnych lat, no i tajemniczy urok Kim Novak...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones