PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136254}

Zieloni rzeźnicy

De Grønne slagtere
7,3 5 830
ocen
7,3 10 1 5830
Zieloni rzeźnicy
powrót do forum filmu Zieloni rzeźnicy

nad wyraz przyjemna czarna komedia z lekką dozą makabry. oczywiście chodzi tu o handel ludzkim mięsem, w którym mieszkańcy małego duńskiego miasteczka wyjątkowo zasmakowali. miejscami aż prosi się o trochę dosadniejsze, "ostrzejsze" potraktowanie schematu, zwłaszcza gdy całość zaczyna coraz bardziej skręcać w kierunku mało wyrafinowanej komedii obyczajowej, w której liczy się przede wszystkim pokrzepiający wydźwięk. mimo tego muszę przyznać, że "Zielonych rzeźników" oglądałem z naprawdę dużą dozą sympatii. skandynawski typ humoru niejednokrotnie bywa nieco specyficzny, ale akurat film Andersa Thomasa Jensena bez problemu nadaje się do spożycia także dla tych, którzy nie widzieli wiele poza hollywoodzką produkcją taśmową. jest zabawnie, jest też ów obraz bardzo dobrze zagrany (zwłaszcza świetny jest wyrazisty Mads Mikkelsen) i sprawnie nakręcony. dzięki tym elementom, które wspólnie tworzą sycące filmowe danie, mogłem spokojnie przymknąć oko na pewne zamiłowanie twórców do schematów czy nazbyt oczywisty happy end. z satysfakcją.

ocenił(a) film na 8
Caligula

też zauważyłam podobieństwo do delicatessen :) oba filmy są warte obejrzenia niby podobne a jednak inne :)

ocenił(a) film na 8
Caligula

PISZE SIĘ SPOILER!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones