PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121110}

Znak wampira

Mark of the Vampire
6,5 1 014
ocen
6,5 10 1 1014
5,3 3
oceny krytyków
Znak wampira
powrót do forum filmu Znak wampira

Sprawnie nakręcony "horror", świetne dekoracje, dobre aktorstwo, szczególnie Profesora. Koniec inny niż we wszystkich pozostałych podobnych filmach o potworach z lat 30tych i 40tych.
Dla Beli Lugosiego była to "prorocza" rola, o czym przekonają się ci, którzy wiedzą, co musiał robić po różnych telewizyjnych programach rozrywkowych i teatrach pod koniec życia by się utrzymać :)
Aha, ponownie amerykański dydelf północny w roli szczura w środkowoeuropejskim zamku (powtórka z oryginalnego "Draculi" Browninga) :D

Beermeister

Ja niestety chyba mam jakąś uszkodzoną / obciętą wersje divx z filmem bonie wiem skąd i jak widz dowiaduje się o mistyfikacji! To ewenement, bowiem nie widać jakiś szczególnych cięć w filmie. Dziwna sprawa...

ocenił(a) film na 10
Beermeister

Tak, koniec jest rozczulający. Hrabia Mora, na którego pokrzykuje jakiś zwykły chłopek! To nie pasuje do Beli i jego wrodzonego stylu oraz dystynkcji. Ale sądząc z "Eda Wooda" to rzeczywiście prorocza rola...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones