film

Znamię

Dragonfly
2002
1 godz. 44 min.
7,1 33 356
ocen
7,1 10 1 33356
7 191
chce zobaczyć
6,2 4
oceny krytyków
Emily ginie w Wenezueli. Joe nie potrafi się pogodzić z jej śmiercią i wyrusza tam, by znaleźć odpowiedzi. Więcej Mniej
Znamię zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Znamię
Zwiastun nr 2 2:31
Znamię
Zwiastun nr 1 2:20
nr 2 2009-11-16T11:25:13 https://fwcdn.pl/webv/17/02/11702/z01.11702.4.jpg https://fwcdn.pl/video/32389/dragonfly_tlr2_m480.360p.mp4

Szef pogotowia ratunkowego, dr Joe Darrow (Kevin Costner), jest uznanym ekspertem w dziedzinie urazów i niesienia pomocy medycznej. Jego zawodowe doświadczenie na niewiele się zdaje wobec tragedii, jaka spotkała jego żonę. Emily Darrow (Susanna Thompson), również lekarka, zginęła w wypadku autobusowym na górskiej drodze w Wenezueli, gdzieSzef pogotowia ratunkowego, dr Joe Darrow (Kevin Costner), jest uznanym ekspertem w dziedzinie urazów i niesienia pomocy medycznej. Jego zawodowe doświadczenie na niewiele się zdaje wobec tragedii, jaka spotkała jego żonę. Emily Darrow (Susanna Thompson), również lekarka, zginęła w wypadku autobusowym na górskiej drodze w Wenezueli, gdzie przebywała z medyczną misją dobrej woli. Joe był przeciwny wyjazdowi żony, a po śmierci Emily nie może uwolnić się od myśli o jej ostatnich chwilach. Chociaż od śmierci Emily upłynęło już sześć miesięcy, ciągle nie odnaleziono jej ciała. Joe zamyka się w sobie, rzucając w wir pracy ponad siły, prawie bez snu, siedem dni w tygodniu, co nie pozostaje bez wpływu na jego samopoczucie. W końcu dyrektor szpitala Hugh Campbell (Joe Morton) nakazuje mu natychmiast wziąć urlop i odpocząć. Wbrew staraniom przyjaciół, rodziny i mieszkającej po sąsiedzku Miriam Belmont (Kathy Bates), Joe nie może odzyskać równowagi. Wszystko przypomina mu Emily.

boxoffice
$52 323 400 na świecie
$30 323 400 w USA
$22 000 000 poza USA
budżet
$60 000 000
na podstawie
Brandon Camp (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Spyglass Entertainment (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Gran Via / Więcej...
tytuł oryg.
Dragonfly
inne tytuły
Rola Darrowa została napisana z myślą o Harrisonie Fordzie jako odtwórcy. Ford jednak odrzucił tę rolę.
Zdjęcia do filmu kręcono w Arcadii, Foresthill, Universal City i Los Angeles (Kalifornia USA), Chicago (Illinois, USA), Kaua'i (Hawaje, USA) oraz w Wenezueli. Sceny rozgrywające się nad rzeką nakręcono w Auburn (Kalifornia, USA).
Alison Lohman zagrała małą rolę pacjentki chorej na raka, lecz została ona całkowicie wycięta z filmu. Na potrzeby tej rólki musiała zgolić głowę, przez co w czasie kręcenia swojego następnego filmu "White Oleander" (2002), musiała nosić perukę.
Powszechnie wiadomo, że Kevin Costner dobrym aktorem jest. Ale ta opinia nie gwarantuje, że każdy występ aktora będzie udaną rozrywką. "Znamię" zdecydowanie do takich filmów nie należy. Bohater filmu, doktor Joe Darrow (Kevin Costner) traci żonę. Aby nie myśleć o jej śmierci, całkowicie poświęca się pracy w szpitalu. Wkrótce jego ukochana próbuje... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych