film

Zostawić Las Vegas

Leaving Las Vegas
1995
1 godz. 52 min.
7,6 44 273
oceny
7,6 10 1 44273
6,5 13
ocen krytyków
Pracująca w Las Vegas prostytutka Sera spotyka Bena Sandersona, który przyjeżdża do miasta hazardu z postanowieniem zapicia się na śmierć. więcej mniej
Zostawić Las Vegas zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 21 innych nagród oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Scenarzysta z Los Angeles, który nie potrafi opanować skłonności do alkoholu, wędruje po knajpach i prosi przyjaciół o wsparcie finansowe. Następnego dnia szef wręcza mu wymówienie wraz z sowitym odszkodowaniem. Scenarzysta wyrusza do Las Vegas, gdzie bary otwarte są 24 godziny na dobę.

boxoffice
$32 029 928 w USA
budżet
$3 600 000
na podstawie
John O'Brien (powieść)
dystrybucja
IMP
studio
Lumière Pictures (przedstawia) / Initial Productions / Lila Cazès Production, A
tytuł oryg.
Leaving Las Vegas
inne tytuły
Przygotowując się do roli Nicolas Cage filmował się w stanie upojenia alkoholowego, aby odwzorować swój sposób mówienia. Ponadto odwiedzał zaawansowanych alkoholików w klinikach.
Elisabeth Shue obcowała z prostytutkami i przeprowadzała wywiady ze striptizerkami w Las Vegas w ramach przygotowań do roli.
Stoły w kasynach są przymocowane do podłogi - tymczasem Ben przewraca jeden z nich.
Powiem szczerze, że nie wiedziałem, czego się spodziewać po filmie Mike'a Figgisa, "Zostawić Las Vegas". Nagrody, które zdobył, sugerowały, że mam do czynienia z ciekawą i do tego dobrze zagraną historią. Po obejrzeniu filmu muszę jednak skonstatować, że oto zapoznałem się z brawurową historią upadku człowieka, która zapada w pamięć równie głęboko... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych