PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 862
oceny
7,9 10 1 269862
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

mógłbym się rozpisywać jak mi się podoba szczegółowość Zootopii (samochody przejeżdżające w tle, przechodnie którzy coś robią), o przepraszam, Zwierzogrodu ale to sami na pewno zobaczycie, ale pogadajmy o 'references' czy nawiązania do innych filmów, jedną z oczywistych jest mr. Big, czyli Pan B. jako szef mafii rodem z "Ojca Chrzestnego" , inne nawiazanie to Baran mówiący coś o Walter i Jessie, ktore sie odniosi do serialu "Breaking Bad" ,(ja sam nigdy go nie oglądałem, bywa) , a wie ktoś że jest gdzieś scenka inspirowana "Miczeniemi Owiec" ? albo filmem "Siedem" ?

młodsi pewnie kojarzą słoniki w strojach Anny i Elsy z "Krainy Lodu" , ale nawiązań do tego filmu było troszkę więcej, ale je odkryć trzeba oba filmy obejrzeć w języku angielskim bo niestety, zagubiło się w tłumaczeniu.
(dam wskazówkę ciekawskim: Bogo zły na Hopps za niesubordynację, oraz drugie spotkanie z łasicowatym.)

Hej, Dorośli znaleźliście może coś jeszcze?

ssendas

Jak ta wydra rozdawala filmy to było m.in. Wreck-It-Rhino czy Pig Hero 6.

Samo imię Flash nawiązuje do superbohatera Flash z Dc Comics. W wersji angielskiej chyba jesy o tym wspomniane.


A ty jaką wersję oglądałeś?

ocenił(a) film na 8
LordVader345

trzy razy wersje polską, dziś ostatni ;) , angielską raczej... "słyszałem" bo oglądać się tego nie dało.

a propos "Wersji" w zależności od kontynentu gdzie film jest wyświetlany, w zwierzogrodzkiej telewizji występuje inny drugi prowadzący, oprócz śnieżnej panterki w europie jest łoś, a w ameryce bedzie gepard, a w azji tanuki.:

http://i.imgur.com/rUs04RM.png

ocenił(a) film na 9
ssendas

Nie jest to nawiązanie, ale koncowa scena w dziurze jest niemalże żywcem zerżnięta z Madagaskaru i sceny gdzie Alex dziczeje :c

ocenił(a) film na 8
umotex12

Nie, on tam tylko głodnieje.

ocenił(a) film na 9
ssendas

Jak dla mnie scena kiedy Judy wjeżdza do Zwierzogrodu to jest nawiązanie do Igrzysk Śmierci, pociąg jadący mostem przez duże jezioro i kolorowiste miasto w tle (wygląda prawie tak samo, jak w 1 części). Dodatkowo kwestia podziału miasta na 12 części (dystryktów);P Takie miałem odczucie:P

ocenił(a) film na 6
bartoszbb07

Mnie ten jadący pociąg skojarzył się z filmem "Snowpiercer". Poza tym Króliczka mając doła puściła sobie w magnetofonie soundtrack z "Dziennika Bridget Jones" :)

ocenił(a) film na 10
mmm_kuzba

Ona sobie tego nie puściła umyślnie. To były przypadkowe utwory w radiu, poza tym to było celowe działanie żeby ją jeszcze bardziej zdołować, co mnie osobiście rozwaliło ;p

ocenił(a) film na 8
maladzonaga

"te królik, wyłącz ten smętny muzik!"

ocenił(a) film na 10
ssendas

Nie wiem, czy to już było, ale Dan łasica (Duke Weaselton) może być nawiązaniem do Duke George’a Washingtona z Rocky V.

użytkownik usunięty
DisneyPixarForever

Duke Weaselton był nawiązaniem do Frozen, a dokładniej do Duke'a Weseltona.

ocenił(a) film na 9
DisneyPixarForever

Myślę, że w polskiej wersji miało to być nawiązanie do bajki "jam łasica"

ocenił(a) film na 8
ssendas

Co do "milczenia owiec", zapewne chodzi o scenę w retrospekcjach w której harcerze założyli małemu rudzielcowi metalową maskę na twarz.

ocenił(a) film na 7
ssendas

Kilkanaście zaginionych, nadanie śledztwu statusu priorytetowego wskutek nacisków z ratusza i na dodatek wypowiedziane to na odprawie głosem Idrisa Elby - "The Wire" ;)

ocenił(a) film na 9
ssendas

Scena uratowania chrzestnej pana B nawiązuje do sceny w Dniu Proby (training day), gdzie Etan Hawke ratuje się przed śmiercią tym, ze uratował kuzynke Meksykańca przed gwałtem.

ssendas

Na odprawie jeden z policjantów nazywa się Grizzoli - nawiązanie do serialu Partnerki lub serii książek o detektyw Rizzoli i doktor Isle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones