Liczę na takie zestawienie filmów nominowanych w tym roku do Oscara za najlepszy filmu:

1. Carol
2. Spotlight
3. Mad Max: na drodze gniewu
4. Pokój
5. Zjawa
6. Brooklyn
7. Marsjanin
8. The Big Short
9. Steve Jobs
10. W głowie się nie mieści

tml1

*za najlepszy film

tml1

Aż 10? Z tego co pamiętam ostatnio było 8, a wcześniej 9...

DziurawaMarysia

Ale może być do 10ciu. Ostatnio było 8 to może będzie 10 tym razem. Nie wiem. Zobaczymy.

tml1

No właśnie to nie jest sprecyzowane a szkoda. Bo kiedyś było 5 i wszystkim to pasowała a potem zaczeli kombinować, podobnie jak z drużynami na Euro 2016...

Natomiast jeśli chodzi o nominowane filmy to moje "oscarowe typy":

(kolejność przypadkowa)

1. W głowie się nie mieści - piękna i wzruszająca bajka, w zestawieniu powinien się znaleźć jakiś film animowany

2. Spotlight - temat filmu niezwykle aktualny. Nominację mają w kieszeni, za oceanem mówi się że to faworyt najbliższej gali.

3. Carol - film zbiera dobre oceny i ma świetną obsadę, na pewno nominują

4. Marsjanin - wydaje mi się że ten blockbuster wejdzie do finałowej stawki kosztem "Mad Maxa", a szkoda...

5. Mos szpiegów - bardzo oscarowy film bardzo oscarowego reżysera. Solidna lekcja amerykańskiego patriotyzmu.

6. Zjawa - jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Znowu całe internety będą się zastanawiać czy słodki Leoś dostanie w końcu swojego Oscara. Jeśli chodzi
o statuetkę za najlepszy film to na nominacji się skończy bo Inarritu został nagrodzony w zeszłym roku.

7. Pokój - zawsze w oscarowej stawce jest jedno miejsce na "cichy, niezależny film"

8. The Big Short - aktualny, świetnie obsadzony i wygląda "bardzo oscarowo"

DziurawaMarysia

Fajne zestawienie. Bardzo prawdopodobne.

Mam nadzieję, że jednak Marsjanin nie wygryzie Mad Maxa. Chociaż może tak być.
Co do Mostu szpiegów to też go brałem pod uwagę, bo faktycznie Oscarowy. No i Spielbergowi można w ciemno nominacje dawać...
Co do w Inside Out to bardzo bym chciał aby była nominacja bo zasługuje na to, ale obawiam się, że z powodu braku wyraźnego faworyta w animacjach (Anomalisa) w tym roku animacje pozostaną tylko z nominacjami w swojej kategorii.

tml1

No z animacjami to własnie nigdy nic nie wiadomo bo Pixar jak wypuszczał Inside Out to wyprzedził inne bajki o kilka długości jednak teraz wyszedł film Anomalisa i to jest film Charliego Kaufmana, którego Akademia uwielbia. Ogólnie zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja mimo wszystko stawiałbym na Pixara... aha i jakby nominowali Inside Out za scenariusz to też bym się nie obraził.

tml1

A jeśli chodzi o Mad Maxa to jego szans upatruję w kategoriach technicznych, tym bardziej że dużo się słyszało że w filmie bardzo mocno ograniczyli greenscreen i CGI a akademia lubi taki old school.

DziurawaMarysia

Marsjanin na pewno Mad Maxa nie wygryzie. W innych rozdaniach nagród Mad Max jest faworytem. Ma nawet szansę dostać statuetkę za reżyserie, co nie do końca do mnie przemawia, ale cóż zrobić.

morgue91

Też jest na to szansa. G.Miller - 70 latek wyznacza nowy poziom filmów akcji. Tak dobre efekty specjalne już dawno nie były widziane. W kategorii reżyser nie ma wyraźnego faworyta i być może, gdzie trzech się bije tam czwarty skorzysta ;)

użytkownik usunięty
tml1

Dobre zestawienia, jedno i drugie.

Wydaje mi się że wasze listy się sprawdzą plus minus jedna, dwie pozycje. Może jeszcze wyskoczy "Joy" Davida O. Russella bo akademia lubi go nominować a facet nie ma jeszcze oscara .

Na Quentina w tym roku bym jednak nie liczył bo skoro do globów jego filmu prawie nie nominowali to może być ciężko z Oscarem.

tml1

W ostatnich latach 4 na 5 filmów dramatycznych ze Złotych Globów wchodziło do grona najlepszych filmów na Oscarach. Myślę, że tym razem smutny los spotka "Mad Maxa".

Poza czwórką ze Złotych Globów stawiam jeszcze na "Most szpiegów". Akademia lubi nominować takie filmy.

Jest jeszcze miejsce na jakiegoś blockbustera ku uciesze tłumów i żeby oglądalność gali się zgadzała. Jeśli nie "Mad Max" to może ten "Marsjanin". Nie liczę natomiast na to, że do grona najlepszych filmów trafi "Stive Jobs", który mi się nie podobał. Pewnie dadzą mu jedynie jakieś nominacje techniczne.

Dodatkowo mam swoje dwa osobiste typy: "Earl i ja, i umierająca dziewczyna" oraz "Kryzys to nasz pomysł". Wątpię, żeby miały jakieś szanse, bo byłoby o nich coś słychać, ale te filmy były jednymi z tych, które najbardziej w tym roku mi się podobały.

O filmach, których nie oglądałem, wypowiadać się nie będę, więc pewnie można by jeszcze do listy coś dopisać.

Tak więc u mnie lista prezentuje się następująco:
1. Carol
2. Pokój
3. Spotlight
4. Zjawa
5. Most szpiegów
6. Marsjanin
7. Earl i ja, i umierająca dziewczyna
8. Kryzys to nasz pomysł
9. ...?

Tureb

Zapomniałem o moim ulubionym filmie zeszłego roku - "Młodość". Niech to będzie ta dziewiątka na liście.

Tureb

Jak ma nie być, któregoś z dramatycznych globów to mam nadzieję, że nie będzie Zjawy:) Natomiast już raczej nie wierzę w nominację dla Inside Out.

tml1

Inside Out będzie nominowany w kategorii najlepszy film animowany. I tam wygra.

19z46u

To, że będzie nominowany jest oczywiste. Czy wygra już nie. Równie duże szanse ma film Anomalisa. Może w tym roku trzeba przyznać 2 nagrody w tej kategorii?

tml1

1. Spotlight
2. The Big Short
3. Carol
4. Room
5. The Revenant
6. Mad Max: Fury Road
7. Bridge of Spies
8. Creed
9.
10. The Martian, Youth, Brooklyn, StarWars, Steve Jobs, może Joy - 5 filmów na 2 miejsca.

19z46u

Myślę, że Star Warsy znajdą się na tej liście chociażby z sentymentu Akademii. Wśród nominowanych musi znaleźć się jeszcze jakiś blockbuster, więc będzie to Mad Max. Zazwyczaj starano się, żeby nominowany był film niskobudżetowy (jak na realia hollywoodzkie), taki nieco bardziej ambitniejszy. W tym roku na taki wygląda Room. Mimo, że jeszcze większości nie widziałem, to obstawiam walkę pomiędzy Spotlight a Carol.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones