Mam prośbę do tych, co widzieli niemy radziecki film "Aelita". Otóż oglądałem go na TV Kultura i bardzo mi się spodobał. Postanowiłem go skombinować, ale okazało się, że wersja którą dostałem ma kompletnie inną ścieszkę dźwiękową (głównie pianino i ogólnie w starym stylu). Wiadomo, że przy oglądaniu niemych filmów odpowiednia muzyka znacznie wpływa na odbiór i chciałbym mieć tą, co była na TV Kultura gdyż tam była bardziej współczesna i znacznie ciekawsza. Czy ktoś mógłby napisać mi, kto robił muzykę do tej wersji lub o jakich ścieszkach dźwiękowych do tego filmu słyszał a już najlepiej gdzie można film w tej wersji dostać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Lech_qv

Muzykę do prezentowanej na TV Kurtura wersji stworzył zespół "Pustki". Mi nie przypadła do gustu jako część filmu- nie jestem zwolennikiem tworzenia nowej muzyki do starych filmów. Tu jeszcze nie było najgorzej, ale jak się ogląda "Symfonię Grozy" z trash metalem to.....
Jakieś informacje powinieneś znaleźć na stronie tego zespołu:
http://www.pustki.pl/

Dr_Grape

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja osobiście do niemych filmów preferuję muzykę łączącą stary i zdecydowanie nowy styl muzyczny. Wspomnianą wersję "Symfonii Grozy" nie widziałem, ale zarówno moja ulubiona wersja tego filmu właśnie jak i "Fausta" Murnau oraz jedyna wersja mojego ulubionego filmu niemego "Mocnego Człowieka" jest w nowym stylu, choć na pewno nie trash metalowym (który choć w porównaniu do powstaniu filmu jest nowoczesny, ale aktualnie też już przechodzi w przeszłość). Ale w sumie to chodzi po prostu o to, aby ścieżka dźwiękowa była dobra w odbiorze a to jest kwestią indywidualnych upodobań.
P.S. Ale osobiście uważam, iż na wydaniach DVD niemych filmów powinny być chociaż dwie ścieżki dźwiękowe jedna czerpiąca z dawnych lat ale przesiąknięta nowoczesnością a druga próbująca otworzyć muzykę jaka była grana w kinach podczas pierwszych projekcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones