Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

chemas

Fajne :)
Oddaję

chemas

Rzeczywiście bardzo fajna przymróżka ;)

Montago

thanx :)

Montago

Przejmę bo mam wenę:

prosta sklejka:

"tajemnica Arkadiusza"

chemas

Sekretarka

carme_love

tak jest :)

Montago

To jeścio raz:

częściowa sklejka + synonim:

"diabelski roztańczony dezodorant"

chemas

A te dwie godziny z regulaminu?

zweistein

a sorki rozpędziłem się, ale carme cały czas oddaje ;)

zweistein

przecież i tak nie ty odgadłeś

chemas

Co to ma do rzeczy?

zweistein

nic, ale niech się carme wypowie, czego się czepiasz, jak chcesz, to odkładamy tą zagadkę na później i tyle, nie widzę problemu, ale jeżeli przez dwie godziny nie pojawi si.ę zagadka carme, to moja funkcjonuje

chemas

Bierz, nie mam nic przeciwko :)
Oddaję oddaję, moje diablątko wstało ;)

carme_love

tak czułem, że nie masz czasu
sorki, że tak do przodu wyskoczyłem z zagadką

chemas

Nie czepiam się, odnoszę się do regulaminu - po prostu też miałem zagadkę do wrzucenia, ale czekałem na kolejkę.

zweistein

okej okej, jak chcesz, to zadaj a ja poczekam ze swoją, no problem

chemas

Nie, nie o to mi chodzi, że teraz ja coś wymuszę, tym bardziej, że koleżanka zaakceptowała, więc twoja liczy się jako pierwsza- raczej pytałem o zasady.
Bo jak każdy będzie zadawał, kiedy mu będzie najwygodniej, to po co jest ten regulamin?

zweistein

nie no zawsze się przecież trzymam regulaminu, teraz jakoś tak wyskoczyłem, sorki

chemas

hmmm, podpowiedź, słowo diabelski trzeba przerobić, a roztańczonego dezodorantu zrobić sklejkę, kolejność niekoniecznie taka sama ;p

chemas

tyle akurat domyśliłem się sam :)
ale synonimów diabelski jest multum a innych określeń dezodorantów tyle co nic i to "prawie nic" do niczego mi nie pasuje ;)

VanKert

chyba, że to nazwa własna dezodorantu jak Fa?

Szatańskie tango?

VanKert

jedno mamy = Fa
nie musi być to dosłowny synoim, typu diabelski - szatański, czyli w tej samej formie = przymiotnikowej

chemas

a mogłeś napisać, że to ten tytuł, pasuje jak ulał tan-GO ;)
a z Fa to nie wiem, nie mam czasu teraz :D

VanKert

a jednak dałeś radę

chemas

tak więc wiadomo, że dezodorantem jest Fa, z czym należe scalić roztańcenie i dodać słowo kojarzące się z diabłem

chemas

Jeżli dezodorant jest roztańczony to co robi ?

chemas

pewnie dalej jednak stoi na półce ;)
nie wiem: kiwa się, faluje, pląsa, wiruje, tupie, bawi się, miesza, psika...

VanKert

pewnie fabryka...

VanKert

no a jaka ?

VanKert

Tanczy Cha Cha'e :D

chemas

Fabryka zła?

VanKert

jak nie ta to trudno, muszę uciekać :D
a jak ta to oddaję...

VanKert

dokłądnie tak :)

Montago

Van Kert zgadł "Fabryka zła", już tłumaczę dlaczego, dezodorant Fa, który bryka, to chyba jasne, ta część to sklejka, a ponieważ diabelska, to zła, trochę luźniejsze to skojarzenie, ale takie lubię
Oddaję

Montago

Cisza i bezruch a trzy godziny minęły, zadam więc proste, sklejka:

"w porządku papuga"

chemas

ta papuga to jakiś adwokat czy gatunek typu ara, nimfa czy ogólnie ptak? czy jeszcze coś innego?

VanKert

gatunek

chemas

Pewnie cos w stylu okara, araok, itd.. tylko nic sensownego nie ma...

Aretus

pierwsze słysz takie gatunki ;)

chemas

no papug jest troszkę a synonimów w porządku też ze 100 ;)
tak że jak piszecie, że łatwe a żadne słowo nie jest oczywiste to traktuję to zawsze jak żart ;)

VanKert

wiesz to zawsze jest tak, że twórcy się łatwe wydaje ;p
nie obraź się

chemas

Nie sylszales o papudze ara?

Aretus

ja tam araok wyczytałem, a ara oczywiście jedne znajbardziej znanych

chemas

musimy ustalić albo papugę albo "w porządku" ;)

OK? fajnie, fajno, byczo? morowo? tak, bomba?

coś trafione?

VanKert

nie trafione, jeśli chodzi o synonim, może być też fajna papuga
jeśli chodzi o gatunek papugi, to bardzo znany
jak tak zacznę podpowiadać, to zaraz będzie jasne wszystko ;)

chemas

ok.. czyli możemy dołożyć typu: miła, ładna... wporzo... lepiej zajmijmy się samą papugą ;D

chemas

afrykanka
amazonka
ara
arakang
arara
kaka
kakadu
kakapo
kaki
kea
Lilianka
lora
lorysa
nierozłączka
żako ?

jakaś papuga trafiona tu?

VanKert

Ale seria :D

VanKert

jest ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones