"Constantine 2" nie ma scenariusza, ale ma mieć kategorię R. Francis Lawrence i Keanu Reeves liczą, że film powstanie

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Constantine+2%22+nie+ma+scenariusza%2C+ale+ma+mie%C4%87+kategori%C4%99+R-152649
"Constantine 2" nie ma scenariusza, ale ma mieć kategorię R. Francis Lawrence i Keanu Reeves liczą, że film powstanie
źródło: Materiały prasowe
We wrześniu ubiegłego roku pojawiła się informacja, że "Constantine 2" dostał zielone światło na realizację. W lutym 2023 potwierdzono, że zmiana szefostwa DC Films nie zabiła projektu. Czy zatem wciąż jest szansa na to, że Keanu Reeves powróci jako John Constantine? Reżyser Francis Lawrence uchylił rąbka tajemnicy.
 

Francis Lawrence o szansach na realizację "Constantine'a 2"

Francis Lawrence, który wyreżyserował "Constantine'a" z 2005 roku, a teraz stanął za kamerą "Igrzysk śmierci: Ballady ptaków i węży", zdradził, że sequel wciąż nie ma scenariusza. Ale trwają prace nad fabułą filmu - w projekt zaangażowani są Lawrence, scenarzysta Akiva Goldsman i Keanu Reeves.
   
Oczywiście "Constantine 2" został spowolniony przez strajk scenarzystów. Musieliśmy przeskoczyć szereg przeszkód, żeby odzyskać kontrolę nad tą postacią, bo kto inny przejął postacie ze stajni Vertigo. Ale teraz mamy kontrolę, wyjaśnił reżyser.
  
Keanu, Akiva Goldsman i ja spotykamy się i rzeźbimy historię. Czeka nas więcej podobnych posiedzeń. Musimy jeszcze napisać scenariusz, dodał Lawrence. Ale mamy nadzieję, że uda nam się nakręcić "Constantine'a 2" i że będzie to wersja z kategorią R.

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" - zwiastun
Kim jest John Constantine?"Constantine" to ekranizacja cyklu komiksów DC pt. "Hellblazer". Tytułowy bohater - enigmatyczny i arogancki Brytyjczyk - jest łowcą demonów, mistrzem okultyzmu i detektywem, który broni naszego świata przed inwazją mrocznych sił.  Cechami charakterystycznymi Johna Constanstine'a są cynizm, czarny humor, przenikliwa inteligencja oraz uzależnienie od nikotyny. W komiksach wygląd postaci, której twórcami są Alan Moore, Steve Bissette i John Totleben,  był wzorowany na Stingu.

Pierwszy "Constantine" sprzedał się poniżej oczekiwań, zarabiając na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie rzędu 100 milionów dolarów. Z upływem lat film Francisa Lawrence'a zaczął jednak cieszyć się statusem dzieła kultowego. Keanu Reeves wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że gdyby tylko pojawiła się taka możliwość, z chęcią ponownie wcieliłby się w łowcę demonów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones