"Constantine 2" w drodze na ekran. W tytułowej roli powróci Keanu Reeves

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Constantine+2%22+w+drodze+na+ekran.+W+tytu%C5%82owej+roli+powr%C3%B3ci+Keanu+Reeves-147775
"Constantine 2" w drodze na ekran. W tytułowej roli powróci Keanu Reeves
Na tę wiadomość fani czekali od ponad półtorej dekady. Wytwórnia Warner Bros. dała zielone światło na realizację sequela filmu "Constantine" z 2005 roku. W tytułowej roli powróci Keanu Reeves, a za kamerą stanie reżyser oryginału, Francis Lawrence. Producentem i scenarzystą projektu będzie laureat Oscara Akiva Goldsman ("Piękny umysł", "Jestem legendą").

Kim jest John Constantine?"Constantine" to ekranizacja cyklu komiksów DC pt. "Hellblaizer". Tytułowy bohater - enigmatyczny i arogancki Brytyjczyk - jest łowcą demonów, mistrzem okultyzmu i detektywem, który broni naszego świata przed inwazją mrocznych sił.  Cechami charakterystycznymi Johna Constanstine'a są cynizm, czarny humor, przenikliwa inteligencja oraz uzależnienie od nikotyny. W komiksach wygląd postaci, której twórcami są Alan Moore, Steve Bissette i John Totleben,  był wzorowany na Stingu.


Pierwszy "Constantine" sprzedał się poniżej oczekiwań, zarabiając na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie rzędu 100 milionów dolarów. Z upływem lat film Francisa Lawrence'a zaczął jednak cieszyć się statusem dzieła kultowego. Keanu Reeves wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że gdyby tylko pojawiła się taka możliwość, z chęcią ponownie wcieliłby się w łowcę demonów.

Nie będzie nowego serialu o przygodach Constantine'aJednym z producentów "Constantine'a 2" ma być J.J. Abrams, który jeszcze do niedawna przygotowywał dla HBO Max serial o przygodach dzielnego egzorcysty. Show miał skupić się na młodzieńczym okresie życia bohatera granego tym razem przez Ṣọpẹ Dìrísù. W piątek dowiedzieliśmy się jednak platforma skasowała projekt. Do kosza trafiła również "Madame X" - serialowa ekranizacja innego komiksu DC. Abrams otrzymał od HBO zgodę, aby poszukać dla obu przedsięwzięć nowego domu.

Filmografię Keanu Reevesa zamyka czwarta odsłona "Johna Wicka", która zadebiutuje w kinach 22 marca 2023 roku. Francis Lawrence pracuje aktualnie na planie prequela cyklu "Igrzyska śmierci".

Zwiastun filmu "Constantine"

 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones