Czy w nowym DC Films pod rządami Jamesa Gunna znajdzie się miejsce dla "Constantine'a 2"? Znamy odpowiedź

EW / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Constantine+2%22%3A+prace+nad+filmem+nadal+trwaj%C4%85.+James+Gunn+nie+skasowa%C5%82+projektu-149483
Czy w nowym DC Films pod rządami Jamesa Gunna znajdzie się miejsce dla "Constantine'a 2"? Znamy odpowiedź
Mamy dobrą wiadomość dla fanów Keanu Reevesa oraz filmu "Constantine". Rzeczniczka Warner Bros. zaprzeczyła pogłoskom, jakoby nowi szefowie należącego do wytwórni studia DC Films, James Gunn i Peter Safran, wyrzucili do kosza projekt sequela widowiska z 2005 roku. Prace nad kontynuacją nadal trwają.

"Constantine 2" nadal w planach Warnera i DCPrzypomnijmy: "Constantine 2" dostał zielone światło na realizację we wrześniu ubiegłego roku. Wydarzyło się to jednak, zanim władzę nad DC Films objęli Gunn i Safran. W ostatnich miesiącach nowi włodarze studia podjęli szereg ważnych, często kontrowersyjnych decyzji związanych z przyszłością ekranowego uniwersum DC. Najwięcej emocji wzbudziła informacja, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi Henry Cavill nie powróci na ekran jako Superman.

GettyImages-1332063503.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth


W ubiegłym miesiącu Gunn i Safran zapowiedzieli 10 nowych tytułów realizowanych pod banderą DC. Znalazły się wśród nich m.in. nowe filmy o Supermanie i Batmanie, a także serial o Korpusie Zielonych Latarni.  

Kim jest John Constantine?"Constantine" to ekranizacja cyklu komiksów DC pt. "Hellblaizer". Tytułowy bohater - enigmatyczny i arogancki Brytyjczyk - jest łowcą demonów, mistrzem okultyzmu i detektywem, który broni naszego świata przed inwazją mrocznych sił.  Cechami charakterystycznymi Johna Constanstine'a są cynizm, czarny humor, przenikliwa inteligencja oraz uzależnienie od nikotyny. W komiksach wygląd postaci, której twórcami są Alan Moore, Steve Bissette i John Totleben,  był wzorowany na Stingu.


Pierwszy "Constantine" sprzedał się poniżej oczekiwań, zarabiając na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie rzędu 100 milionów dolarów. Z upływem lat film Francisa Lawrence'a zaczął jednak cieszyć się statusem dzieła kultowego. Keanu Reeves wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że gdyby tylko pojawiła się taka możliwość, z chęcią ponownie wcieliłby się w łowcę demonów.

Nie będzie nowego serialu o przygodach Constantine'aJednym z producentów "Constantine'a 2" ma być J.J. Abrams, który jeszcze do niedawna przygotowywał dla HBO Max serial o przygodach dzielnego egzorcysty. Show miał skupić się na młodzieńczym okresie życia bohatera granego tym razem przez Ṣọpẹ Dìrísù. W piątek dowiedzieliśmy się jednak platforma skasowała projekt. Do kosza trafiła również "Madame X" - serialowa ekranizacja innego komiksu DC. Abrams otrzymał od HBO zgodę, aby poszukać dla obu przedsięwzięć nowego domu.

Filmografię Keanu Reevesa zamyka czwarta odsłona "Johna Wicka", która zadebiutuje w kinach 22 marca 2023 roku. Francis Lawrence pracuje aktualnie na planie prequela cyklu "Igrzyska śmierci".

Zwiastun filmu "Constantine"

 
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones