"Furiosa" dorówna "Mad Maksowi: Na drodze gniewu"? 78 dni zdjęciowych na jedną sekwencję

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Furiosa%22+dor%C3%B3wna+%22Mad+Maksowi%3A+Na+drodze+gniewu%22+78+dni+zdj%C4%99ciowych+na+jedn%C4%85+sekwencj%C4%99-155153
"Furiosa" dorówna "Mad Maksowi: Na drodze gniewu"? 78 dni zdjęciowych na jedną sekwencję
"Mad Max": Na drodze gniewu" wysoko ustawił poprzeczkę. Czy "Furiosie", będącej zarazem prequelem, jak i spin-offem widowiska z 2015 roku uda się jej przynajmniej dosięgnąć? Jak podaje blog World of Reel, w najnowszym dziele George'a Millera nie zabraknie widowiskowych sekwencji. Sfilmowanie jednej z nich miało zająć aż 78 dni zdjęciowych.

15-minutowa sekwencja akcji w "Furiosie". Jej sfilmowanie zajęło 2,5 miesiąca


Prace nad 15-minutową sekwencją, którą w czasie produkcji "Furiosy" określano mianem "schodów donikąd" (Stairway to Nowhere), trwały aż 78 dni zdjęciowych. Znany z perfekcjonizmu George Miller miał bardzo długo opracowywać kolejne storyboardy. Wcielająca się w tytułową heroinę Anya Taylor-Joy twierdzi, że była to najdłuższa sekwencja, nad jaką kiedykolwiek pracowała ekipa.

Zdjęcia do "Furiosy" rozpoczęły się 1 czerwca 2022 roku w Australii i trwały do października 2022 roku. Budżet widowiska wyniósł 168 milionów dolarów.

O czym opowiada "Furiosa: Saga Mad Max"? Zobacz zwiastun


"Furiosa", będąca zarazem prequelem i spin-offem widowiska "Mad Max: Na drodze gniewu", zadebiutuje na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie będzie wyświetlana poza konkursem. Do polskich kin trafi już 24 maja. Zobaczcie zwiastun:Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones