Anya Taylor-Joy jako Furiosa prawie nie mówi w filmie. George Miller też nie lubi dialogów

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Furiosa+prawie+nie+m%C3%B3wi+w+filmie.+Miller+te%C5%BC+nie+lubi+dialog%C3%B3w-155525
Anya Taylor-Joy jako Furiosa prawie nie mówi w filmie. George Miller też nie lubi dialogów
Denis Villeneuve powiedział niedawno, że nienawidzi dialogów w kinie. Okazuje się, że nie tylko on. Głos w sprawie zabrał właśnie kolejny reżyser. George Miller, twórca m.in. "Mad Maksa: Na drodze gniewu" i nadchodzącej "Furiosy", również preferuje minimum słów na ekranie.
    

George Miller: "Dialogi spowalniają"GettyImages-530773646.jpg Getty Images © Stephane Cardinale - Corbis


W wywiadzie dla "The Telegraph" George Miller ujawnił, że grana przez Anyę Taylor-Joy bohaterka filmu "Furiosa: Saga Mad Max" ma tylko trzydzieści linijek dialogu. Twórca uważa bowiem, że słowa wchodzą w drogę akcji.
   
Problem z dialogami jest taki, że wszystko spowalniają. A film to medium, które często najlepiej doświadcza się z dużą prędkością, wyjaśnił Miller.
  
Reżyser dodał, że jest fanem "czystego kina" takich mistrzów niemego kina jak Buster Keaton czy Charlie Chaplin. Hitchcock definiował "filmy" ("movies"), kiedy nie trzeba czytać dialogów podczas pokazu w Japonii, powiedział Miller.
   

O czym opowiada "Furiosa: Saga Mad Max"? Zobacz zwiastun"Furiosa", będąca zarazem prequelem i spin-offem widowiska "Mad Max: Na drodze gniewu", zadebiutuje na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie będzie wyświetlana poza konkursem. Do polskich kin trafi już 24 maja. Zobaczcie zwiastun:


Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu.

MAM PARĘ UWAG: Rozmawiamy o filmie "Mad max: Na drodze gniewu"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones