George Miller zapowiada, że "Furiosa: Saga Mad Max" dostanie też wersję czarno-białą

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Furiosa%3A+Saga+Mad+Max%22+te%C5%BC+dostanie+wersj%C4%99+czarno-bia%C5%82%C4%85.-155815
George Miller zapowiada, że "Furiosa: Saga Mad Max" dostanie też wersję czarno-białą
źródło: Materiały prasowe
W 2016 George Miller zaprezentował światu czarno-białą wersję filmu "Mad Max: Na drodze gniewu", znaną jako wersja "black and chrome". W najnowszym wywiadzie reżyser przyznał, że "Furiosa: Saga Mad Max" również doczeka się podobnego, monochromatycznego wydania.   
     

"Furiosa": Powstanie wersja "Tinted Black & Chrome"

W podcaście "Happy Sad Confused" George Miller potwierdził, że "Furiosa: Saga Mad Max" w wersji czarno-białej nie tylko jest na horyzoncie, ale jest już gotowa.
    
Już to zrobiliśmy. To ostatnia rzecz, nad jaką pracowałem przy tym filmie. Nazywam tę wersję "Tinted Black & Chrome", ujawnił reżyser.

Muszę przyznać, że to bardzo interesujące, dodał twórca. Wciąż próbuję zrozumieć tajemnicę tego, że czerń i biel ma dla mnie coś bardziej esencjonalnego. Trudno jest mi wskazać palcem, co to takiego. To nie dlatego, że tak wyglądały stare filmy. Chodzi o coś innego. Gdybyśmy zrobili sobie teraz zdjęcie, w czerni i bieli wyglądałoby nieco bardziej dramatycznie.
  

MOVIE SIĘ: Oceniamy "Furiosę"
Powrót do świata "Mad Max". Co nas czeka?"Furiosa: Saga Mad Max" to prequel głośnego filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Jego akcja rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w widowisku z 2015 roku. Produkcja przybliża historię Furiosy – zaufanej Wiecznego Joego, która zwraca się przeciwko niemu.

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę, Furiosa zaś musi przetrwać wiele prób, jednocześnie gromadząc środki, które pozwolą jej wrócić do domu.

Tytułową postać gra Anya Taylor-Joy. Głównym złym jest Dementus, w którego wciela się Chris Hemsworth.

Światowa premiera widowiska "Furiosa: Saga Mad Max" odbyła się na festiwalu w Cannes. TUTAJ przeczytacie naszą canneńską recenzję.   

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones