Anya Taylor-Joy 

Anya Josephine Marie Taylor-Joy

8,4
44 746 ocen gry aktorskiej
Anya Taylor-Joy
Anya Josephine Marie Taylor-Joy urodziła się w Miami na Florydzie jako najmłodsze z sześciorga dzieci. Jej matka ma korzenie afrykańsko-hiszpańsko-angielskie, a w żyłach ojca płynie krew szkocka i argentyńska. Anya całe życie spędziła między dwoma krajami - Argentyną a Anglią.  Do szóstego roku życia wychowywała się w Argentynie, potem jej rodzina przeniosła się do Londynu.

Jej marzenie o zostaniu aktorką pojawiło się już w dzieciństwie, a pierwsze kroki w showbiznesie miała okazję postawić gdy zaproponowano jej pracę w modelingu. Kiedy miała 14 lat, wykorzystała swoje oszczędności, aby przeprowadzić się do Nowego Jorku, a mając 16 lat, opuściła szkołę, by zająć się aktorstwem.

Znakomity występ Anyi w "Czarownicy: Bajka ludowa z Nowej Anglii" z 2015 roku oraz pozytywne recenzje, jakie uzyskała na festiwalu Sundance, ujawniły jej niesamowity potencjał przed światem. Następnie zagrała tytułową bohaterkę w thrillerze "Morgan" w reżyserii Luke'a Scotta. W 2017 roku zagrała główną rolę w horrorze i thrillerze M. Night Shyamalana "Split", grając dziewczynę porwaną przez tajemniczego mężczyznę o osobowości wielorakiej.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 kwietnia 1996

miejsce urodzenia: Miami, Floryda, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 3 inne nagrody oraz 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Malcolm McRae (od 18.07.2022)
Jest najmłodsza z sześciorga rodzeństwa.
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2015 r. - "Red Lips" - GTA (feat. Sam Bruno) remiks Skrillexa;
- 2019 r. - "Dinner & Diatribes" - Hozier.
Ukończyła Northlands School w Olivos (Argentyna).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zwykle u Kobiet dużo oczy to atut. Pięknie wyglądają. Ale u niej proporcja oczu do twarzy (co widać szczególnie w Peaky Blinders) powoduje że aż ciary po plecach przechodzą. Pasowałaby do filmów Davida Lyncha

Niby zupełnie nie w moim typie, a jednak ma w sobie coś niesamowitego. Niby dziwne spojrzenie a jednocześnie nie można przestać na nią patrzeć. Warto tak wyglądać jak ona. Nie jest ani ładna, ani brzydka, ani przeciętna. Jest po prostu zjawiskowa!

Jej kreacja i gra aktorska w Gambicie Królowej są tak pierwszorzędne, że aż człowiek zapomina że to fikcja i koniec końców ulega jej urokowi podobnie jak kolejni bohaterowie serialu mimo różnego pierwszego wrażenia. Aż chwyta lekki dół kiedy okazuje się że to już koniec. Genialna.

Tylko taka myśląca wersja :)

doskonała w Miniaturzystce ale w Gambit królowej rewelacyjna. I cóż za hipnotyzujące spojrzenie. Młoda, zdolna. Świat stoi przed nią otworem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones