"Gra o tron": Twórcy wreszcie komentują kontrowersyjny finał. David Benioff i D.B. Weiss przerwali milczenie

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22%3A+David+Benioff+i+D.B.+Weiss+komentuj%C4%85+kontrowersyjny+fina%C5%82-153611
"Gra o tron": Twórcy wreszcie komentują kontrowersyjny finał. David Benioff i D.B. Weiss przerwali milczenie
źródło: Materiały prasowe
Chyba można spokojnie stwierdzić, że ósmy, ostatni sezon serialu "Gra o tron" raczej nie zadowolił fanów. Jak odbiło się to na jego showrunnerach? David Benioff i D.B. Weiss przerwali milczenie i zabrali głos w sprawie, opowiadając o trudach spełniania oczekiwań widzów.
   

Benioff i Weiss nie czytają komentarzy w internecieGettyImages-1035309044.jpg Getty Images © Jeff Kravitz


"Gra o tron" dobiegła końca 5 lat temu. Odbiór finału był tak negatywny, że w 2019 roku David Benioff i D.B. Weiss odwołali swoją planowaną wizytę na Comic-Conie w San Diego. Ponad milion osób podpisało też petycję, by nakręcić ósmy sezon raz jeszcze "z kompetentnymi scenarzystami". Co na to twórcy?

Zawsze masz nadzieję, że wszyscy pokochają cokolwiek zrobisz. Byłoby wspaniale, gdyby 100 procent widzów pokochało ostatni sezon, ale tak się nie stało. Łatwo jest się zagubić w sprawdzaniu opinii i spędzić całe życie na googlowaniu i szukaniu osób, które mają takie albo inne zdanie, powiedział David Benioff.

Nawet superpozytywna informacja zwrotna sprawia, że czujesz się dziwnie
, dodał D.B. Weiss. Jest w tym coś z narkotyku. I kiedy tylko to odstawiliśmy - ostatni raz googlowałem się w 2013 roku - poziom permanentnego stresu w naszych życiach spadł z dnia na dzień o 50 procent.

Scenarzyści zaznaczyli jednak, że interakcje z fanami w realu zupełnie nie przypominają tych w sieci. Jest coś fundamentalnie przyzwoitego, kiedy ludzie uznają cię za osobę - i vice versa, przyznał Weiss. Kiedy przenosisz ludzką interakcję do sieci, nagle wszystko idzie w specyficznie agresywnym kierunku.

"Ród Smoka" - zwiastun drugiego sezonu
Drugi sezon "Rodu Smoka"Nowe odcinki spin-offu "Gry o tron", "Rodu smoka", zobaczymy już latem. Nim Westeros pochłonęła kolejna krwawa wojna o władzę, na tronie zasiadał ród Targaryenów, mający kontrolę nad potężnymi smokami. Serial osadzony 200 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron" ukazuje Targaryenów u szczytu ich potęgi, władających Siedmioma Królestwami wraz z 17 smokami. Król Viserys, dobry i szlachetny władca, jest pozostawiony bez następcy tronu. Niezdolność do dokonania wyboru pomiędzy jego córką a młodszym bratem skutkuje początkiem brutalnej wojny domowej o sukcesję, która zapoczątkowała upadek rodu, później znanej jako "taniec smoków".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones