"Joker: Folie à deux": Joaquin Phoenix i Lady Gaga na nowych zdjęciach z planu

Deadline, Instagram / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Joker%3A+Folie+%C3%A0+deux%22%3A+Joaquin+Phoenix+i+Lady+Gaga+na+nowych+zdj%C4%99ciach+z+planu-153414
"Joker: Folie à deux": Joaquin Phoenix i Lady Gaga na nowych zdjęciach z planu
"Joker: Folie à deux" to jeden z najbardziej wyczekiwanych sequeli ostatnich lat. Z okazji Bożego Narodzenia reżyser Todd Phillips udostępnił na swoim instagramowym profilu dwa nowe zdjęcia z planu. Życzę wszystkim wesołych świąt i pięknego nowego roku – napisał. Obie fotografie, na których możemy zobaczyć głównych bohaterów, prezentujemy poniżej:Co wiemy o filmie "Joker: Folie à deux"?


Kontynuacja hitu "Joker" ma być nietypowym sequelem. Pierwszy film opisywany był jako połączenie "Taksówkarza" z "Królem komedii". "Joker: Folie à deux" zapowiadany jest z kolei jako musical. Autorami scenariusza są Scott Silver i Todd Phillips, czyli duet odpowiedzialny również za pierwszego "Jokera".

Fabuła trzymana jest w tajemnicy. Wiemy jednak, że w kluczowym wątkiem będzie romans między tytułowym bohaterem a graną przez Lady Gagę Harley Quinn. To oczywiście jedna z ważniejszych postaci z otoczenia Jokera. W komiksach była ona psychiatrą w Arkham Asylum, która zakochała się w Jokerze i stała się jego partnerką w zbrodni.   

W obsadzie są również Brendan Gleeson, Zazie Beetz, Jacob Lofland i Catherine Keener.

Premiera planowana jest na 4 października 2024 roku.

Zobacz zwiastun filmu "Joker"


"Joker" zadebiutował w 2019 roku na festiwalu w Wenecji, gdzie został uhonorowany Złotym Lwem. Kilka miesięcy później grający tytułową rolę Joaquin Phoenix otrzymał pierwszego w swej karierze Oscara. Zobaczcie zwiastun:Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DCJokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście. 

"Joker" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Jokerze".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones