Joaquin Phoenix w gejowskim dramacie NC-17. Znamy szczegóły

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+film%C3%B3w+%22Joker%22+i+%22Napoleon%22+Joaquin+Phoenix+w+gejowskim+dramacie+z+kategori%C4%85+NC-17-154587
Joaquin Phoenix w gejowskim dramacie NC-17. Znamy szczegóły
źródło: Getty Images
autor: Elisabetta A. Villa
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, gwiazda widowiska "Napoleon" Joaquin Phoenix oraz reżyser "Obsesji" Todd Haynes szykują najbardziej prowokacyjny film o gejach w historii mainstreamowego Hollywood. Teraz poznaliśmy szczegóły fabuły.

Gejowski romans w Ameryce lat 30. Co wiemy o filmie Phoenixa i Haynesa?Pomysłodawcą fabuły jest Joaquin Phoenix. Za ostateczną wersję scenariusza odpowiadają Haynes i Jon Raymond ("Pierwsza krowa").

GettyImages-1491906458.jpg Getty Images © Andreas Rentz


W jednym z wywiadów Haynes ujawnił, że Phoenix upiera się, by w tym filmie pozbyć się wszelkich zahamowań w opowiadaniu o seksie. Reżyser spodziewa się więc, że film otrzyma od amerykańskich cenzorów najwyższą kategorię wiekową NC-17.

Akcja filmu, który wciąż nie ma oficjalnie podanego tytułu, osadzona jest w Los Angeles lat 30. ubiegłego wieku. Joaquin Phoenix wcieli się w postać Richarda Renta. To gwałtowny i nieprzewidywalny glina. Drugim z bohaterów będzie Joe Thomas, rdzenny Amerykanin, który jednak w pełni zasymilował się z kulturą białych.

Kiedy dochodzi do tajemniczego podwójnego morderstwa, Richard i Joe stają się celem ataku skorumpowanej machiny politycznej miasta. By przeżyć, muszą uciekać do Meksyku. W wilgotnych dżunglach zachodniego wybrzeża, kiedy świat zbliża się do krawędzi wojny, bohaterowie oddają się gwałtownemu, namiętnemu romansowi, który sprawi, że zmienią swoje widzenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się z końcem lipca.

Zwiastun filmu "Napoleon"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones