Jakie piosenki usłyszmy w "Joker: Folie à deux"? Będzie co najmniej 15 przebojów

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jakie+piosenki+us%C5%82yszmy+w+%22Joker%3A+Folie+%C3%A0+deux%22+B%C4%99dzie+co+najmniej+15+przeboj%C3%B3w-154727
Jakie piosenki usłyszmy w "Joker: Folie à deux"? Będzie co najmniej 15 przebojów
"Joker: Folie à deux" to jeden z najbardziej wyczekiwanych sequeli ostatnich lat. Jako że film zapowiadany jest jako musical, zainteresowanie budzi jego ścieżka dźwiękowa. Podobno znajdzie się na niej wiele przebojów.

Jakie przeboje usłyszymy w filmie "Joker: Folie à deux"?


Według źródeł, na które powołuje się Variety, "Joker: Folie à deux" będzie tzw. jukebox musicalem. Oznacza to, że twórcy nie napisali na potrzeby filmu nowych piosenek, lecz postanowili zreinterpretować znane i lubiane przeboje. Ma ich być co najmniej 15. Znajdzie się wśród nich m.in. pochodzący z musicalu "Wszyscy na scenę" utwór "That’s Entertainment". Jego najbardziej znaną wykonawczynią była Judy Garland

Jednocześnie wciąż istnieje szansa, że na ścieżkę dźwiękową trafi jedna oryginalna piosenka (a może nawet dwie). Nad kompozycjami czuwa Hildur Guðnadóttir, której muzyka z "Jokera" przyniosła szereg nagród, m.in. Oscara, Złoty Glob i Grammy. Odpowiedzialne za produkcję studio Warner Bros. odmówiło komentarza. 

Skąd znamy Hildur Guðnadóttir?


Hildur Guðnadóttir to jedna z najbardziej cenionych współczesnych kompozytorek. Stworzyła muzykę m.in. do "Przysięgi", "Sicario 2: Soldado", "Marii Magdaleny", "Jokera", "Tár" czy miniserialu "Czarnobyl". 

GettyImages-1247416215.jpg Getty Images © Gerald Matzka
Hildur Guðnadóttir podczas tegorocznego festiwalu Berlinale

"Joker" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Jokerze": Zobacz zwiastun filmu "Joker"


"Joker" Todda Phillipsa to jeden z największych hitów 2019 roku. Film na całym świecie zarobił ponad miliard dolarów, plasując się na szóstym miejscu światowego box office'u. Tytułowa rola przyniosła Joaquinowi Phoeniksowi Oscara. Przypominamy zwiastun: 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones