"Mroczna wieża" doczeka się nowej ekranizacji. Wiemy, kto stanie za kamerą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mroczna+wie%C5%BCa%22+ponownie+zmierza+na+ekran.+Za+kamer%C4%85+re%C5%BCyser+filmu+%22Doktor+Sen%22+Mike+Flanagan-148757
"Mroczna wieża" doczeka się nowej ekranizacji. Wiemy, kto stanie za kamerą
Twórca "Doktora Sna" oraz "Nawiedzonego domu na wzgórzu" Mike Flanagan nabył prawa do ekranizacji klasycznego cyklu fantasy "Mroczna wieża". Reżyser zamierza przenieść na ekran opus magnum Stephena Kinga w formie liczącego 5 sezonów serialu, a także dwóch filmów.


"Mroczna wieża": Stephen King wspiera twórców nowej ekranizacjiW rozmowie z serwisem Deadline Flanagan zdradził, w jaki sposób udało mu się przekonać pisarza do sprzedaży praw do serii. Stało się tak, ponieważ wysłałem mu bardzo, bardzo szczegółowy zarys tego, co chcę z tym materiałem zrobić – tłumaczy Flanagan. –Dzięki temu dał nam prawa. Nie chciałbym angażować się w ten projekt, gdybyśmy zmierzali w kierunku, który byłby bluźnierczy dla materiału Stephena Kinga. Autor bardzo nas wspierał i był niezwykle podekscytowany tym, co chcemy zrobić.

GettyImages-131859459.jpg Getty Images © Marc Andrew Deley


Na razie nie wiadomo, która telewizja bądź serwis streamingowy stanie się domem dla "Mrocznej wieży". Biorąc jednak pod uwagę, że należąca do Flanagana oraz Trevora Macy'ego firma producencka Intrepid Pictures podpisała niedawno długoterminową umowę o współpracy z Amazonem, oczywistym wyborem wydaje się Prime Video.

Bohaterem "Mrocznej Wieży" jest Roland, ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego zwanego Rewolwerowcami. Sensem istnienia mężczyzny jest odnalezienie tytułowej mitycznej budowli, która spaja wszystkie światy. Podczas długiej wędrówki Roland spotyka wielu przyjaciół i wrogów. Zaślepiony chęcią osiągnięcia celu poświęca wszystko, nawet życie towarzyszy.

W skład cyklu "Mroczna wieża" wchodzi osiem powieści, opowiadanie oraz książka dla dzieci. Wydawana w latach 1982-2012 seria łączy elementy takich gatunków jak fantasy, science fiction, horror oraz western.

Hollywood przez wiele lat próbowało przenieść na ekran "Mroczną wieżę". Ostatecznie w 2017 roku na ekrany trafił film z Idrisem Elbą i Matthew McConaugheyem w rolach głównych. Spotkał się on jednak z chłodnym przyjęciem zarówno wśród krytyków jak i fanów literackiego pierwowzoru. Ponadto zarobił zaledwie 113 milionów dolarów przy budżecie rzędu 66 milionów.

Zwiastun filmu "Mroczna wieża"

Mike Flanagan ma już na koncie dwie ekranizacje prozy Kinga. Mowa o "Grze Geralda" oraz wspomnianym na początku "Doktorze Śnie", czyli kontynuacji kultowego "Lśnienia". Ponadto w CV reżysera znajdziemy m.in. takie tytuły jak "Zanim się obudzę", "Ouija: Narodziny zła" i "Oculus".

Zwiastun filmu "Doktor Sen"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones