Nowy "Egzorcysta" z datą premiery!

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Egzorcysta%22+z+dat%C4%85+premiery+Kiedy+zobaczymy+wersj%C4%99+Mike%27a+Flanagana-156144
Nowy "Egzorcysta" z datą premiery!
źródło: Getty Images
autor: Jason Mendez
Studio Universal ogłosiło datę premiery "The Exorcist", czyli nowego "Egzorcysty". Fani horrorów muszą uzbroić się w cierpliwość.

"Egzorcysta" dopiero za dwa lataPrzypomnijmy, że "The Exorcist" powstania zamiast wcześniej planowanego "The Exorcist: Deceiver". Ten projekt trafił do kosza po tym, jak "Egzorcysta: Wyznawca" został źle przyjęty przez fanów horrorów i nie osiągnął spodziewanych wyników w box offisie.

Nowy "Egzorcysta" zapowiadany jest jako radykalne odświeżenie serii. Nie będzie to żaden sequel, lecz zupełnie świeża historia z nowym zestawem bohaterów. Za projekt odpowiada specjalista od ekranizacji Stephena Kinga Mike Flanagan.

Universal i Blumhouse najwyraźniej dają czas reżyserowi na dopracowanie projektu. Premiera "The Exorcist" została bowiem wyznaczona dopiero na 13 marca 2026 roku. Na chwilę obecną jest to jedyna duża premiera z tą datą.

GettyImages-1184282979.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


Mike Flanagan - król horrorówMike Flanagan jest jednym z najbardziej lubianych twórców horrorów ostatnich lat. Swoją pozycję ugruntował produkcjami dla platformy Netflix "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Nawiedzony dwór w Bly", "Nocna msza", "Klub Północny" i "Zagłada domu Usherów".

Jest też reżyserem filmu "Doktor Sen" inspirowanego prozą Stephena Kinga. A w tym roku na festiwalu w Toronto będzie miała premierę inna jego ekranizacja Kinga "The Life of Chuck".

Zwiastun serialu "Zagłada domu Usherów"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones