Stephen King wciąż modny. Będzie nowa "Martwa strefa"

The InSneider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producent+%22To%22+planuje+film+%22Martwa+strefa%22.+To+nowa+ekranizacja+Stephena+Kinga-154325
Stephen King wciąż modny. Będzie nowa "Martwa strefa"
Hollywood wciąż chętnie sięga po prozę Stephena Kinga. Do licznych ekranizacji jego dzieł dołącza właśnie kolejne - "The Dead Zone".

Był film Cronenberga i serial TV. Co teraz?"The Dead Zone" planowane jest na razie jako film kinowy. Jego producentem jest Roy Lee, który świat Kinga zna doskonale mając na swoim koncie dylogię "To". Aktualnie trwają poszukiwania scenarzysty.


Bohaterem książki jest Johnny Smith, lubiany nauczyciel. Mężczyzna pewnego dnia ma wypadek samochodowy. W wyniku odniesiony obrażeń zapada w śpiączkę. Kiedy w końcu wybudził się, orientuje się, że stracił pięć lat swojego życia. Konsekwencje tego są okrutne. Jego ukochana znalazła sobie innego partnera, na jego miejsce w szkole zatrudniono nową osobę. Los jest jednak przewrotny i za wszystko, co stracił, odpłacił mu niezwykłym darem - mocą przepowiadania przyszłości...

Książka Kinga w Hollywood jest doskonale znana. W 1983 roku na jej podstawie David Cronenberg nakręcił film "Martwa strefa", w którym główną rolę zagrał Christopher Walken.

Z kolei w 2002 roku zadebiutował w telewizji serial, w którym Johnny'ego zagrał Anthony Michael Hall. Tytuł okazał się tak dużym hitem, że doczekał się w sumie sześciu sezonów.

Zwiastun filmu "Martwa strefa"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones