Horror w uniwersum DC? Twórca "Nocnej mszy" miał na to pomysł

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mike+Flanagan+wspomina+odrzucony+pomys%C5%82+na+horror+w+uniwersum+DC.+Bohaterem+filmu+mia%C5%82+by%C4%87+Clayface-149971
Horror w uniwersum DC? Twórca "Nocnej mszy" miał na to pomysł
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Kino grozy w DCEU? Twórca seriali "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Nawiedzony dwór w Bly" i "Nocna msza" Mike Flanagan miał swój pomysł na horror w filmowym uniwersum. Reżyser zdradził, że przed laty sam zaprezentował projekt producentom Warner Bros., lecz ci nie byli zainteresowani jego sugestiami.

Mike Flanagan i jego pomysł na horror w uniwersum DCW podcaście Script Apart reżyser przyznał, że bohaterem jego opowieści miałby być przeciwnik Batmana Clayface. Ten przydomek nosiło kilku złoczyńców, którzy od 1940 roku i debiutu oryginalnego antagonisty pojawili się na kartach komiksów. Najważniejszą mocą postaci przedstawianej najczęściej jako amorficzna breja była zmiana kształtu ciała. W serialu "Gotham" bohatera zagrał Brian McManamonClayface pojawiał się także w różnych animacjach - ostatnio głosu użyczył mu Alan Tudyk w serialu "Harley Quinn"

Clayface w serialu "Harley Quinn"

Jak wspomina Flanagan, spotkanie z producentami Warner Bros. odbyło się po sukcesach jego seriali tworzonych dla serwisu streamingowego Netflix. Poszedłem do Warner Bros. na spotkanie o DC. To była generalna rozmowa z producentem Jonem Bergiem, podczas której zastanawialiśmy się czy w uniwersum jest coś, co mogłoby pasować mi jako element przyszłego projektu… Bardzo chciałem zrobić film z Clayface’em. Poszedłem i powiedziałem "słyszałem, że macie zamiar robić rzeczy trochę bliższe horrorom. Mam świetny pomysł na postać Clayface’a. Marzę, żeby go stworzyć". 

Jeśli to by się nie spodobało, chciałem porozmawiać o Strachu na Wróble, Justice League Dark czy Constantinie. Wyrzuciłem to z siebie i dodałem: "Gdy byłem dzieckiem, przebierałem się w kostium Supermana, bo to był mój bohater. Christopher Reeve jako Superman był moim bohaterem". Ale spotkanie nie miało żadnej kontynuacji. Nie zaciekawiły ich moje pomysły, podsumował reżyser.

Poprzednie projekty Mike’a FlanaganaMike Flanagan to twórca horrorów "Tunel do piekła", "Oculus", "Hush", "Ouija: Narodziny zła" czy "Zanim się obudzę". Dla Netfliksa zrealizował seriale "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Nawiedzony dwór w Bly" i "Nocna msza". Po skasowaniu "Klubu Północnego" reżyser zdecydował się opuścić platformę i przenieść się do Amazonu, gdzie będzie realizował kolejne projekty.


Flanagan będzie kontynuował prace nad adaptacjami prozy Stephena Kinga. Po tytułach "Gra Geralda" i "Doktor Sen" ma zamiar zekranizować sagę "Mroczna wieża". Seria książek ma powstać w formie liczącego 5 sezonów serialu, a także dwóch pełnometrażowych filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones