Nowy "Egzorcysta" będzie radykalnie inny. Sequel "Wyznawcy" trafił do kosza

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Egzorcysta%22+b%C4%99dzie+radykalnie+inny.+Sequel+%22Wyznawcy%22+trafi%C5%82+do+kosza.+Mike+Flanagan+oficjalnie+re%C5%BCyserem-155851
Nowy "Egzorcysta" będzie radykalnie inny. Sequel "Wyznawcy" trafił do kosza
Ta wiadomość chyba ucieszy fanów horrorów. Mike Flanagan zakończył negocjacje z Blumhouse i Universal Pictures i zgodził się zostać reżyserem kolejnego "Egzorcysty". To jednak nie koniec dobrych (?) wiadomości.

Mike Flaganan szykuje nowe otwarcie seriiMike Flanagan został reżyserem i scenarzystą nowego, na razie niezatytułowanego filmu. Będzie również jednym z producentów.

Jego "Egzorcysta" nie będzie zapowiedzianym wcześniej filmem "The Exorcist: Deceiver", czyli kontynuacją horroru Davida Gordona Greena "Egzorcysta: Wyznawca". Przypomnijmy, że tamten film został pierwotnie pomyślany jako pierwsza część nowej kinowej trylogii. Zamiast tego Flanagan ma przygotować zupełnie nową historię rozgrywającą się w uniwersum "Egzorcysty".

Zmiana nikogo nie powinna dziwić. Blumhouse i Universal kupili prawa do cyklu za 400 milionów dolarów. Tymczasem "Egzorcysta: Wyznawca" okazał się box-office'ową klapą. Na całym świecie horror zarobił zaledwie 136 mln dolarów.

GettyImages-1431167109.jpg Getty Images © Jason Mendez


Mike Flanagan - mistrz współczesnego horroruNowy "Egzorcysta" będzie czwartym horrorem, który Mike Flanagan zrealizuje dla studia Blumbhouse. Współpracę rozpoczął ponad dekadę temu filmem "Oculus". Potem były "Hush" oraz "Ouija: Narodziny zła".

W ostatnich latach podbijał serca horrorowych fanów na platformie Netflix. To dla niej zrealizował takie seriale jak: "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Nawiedzony dwór w Bly", "Nocna msza", "Klub Północny" i "Zagłada domu Usherów".

W postprodukcji jest jego nowy film "The Life of Chuck", który jest ekranizacją opowiadania Kinga.

Zwiastun filmu "Egzorcysta: Wyznawca"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones