"Mufasa: Król lew" z nową datą premiery. Film Disneya trafi do kin blisko pół roku później

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mufasa%3A+Kr%C3%B3l+lew%22+z+now%C4%85+dat%C4%85+premiery.+Film+Disneya+trafi+do+kin+blisko+p%C3%B3%C5%82+roku+p%C3%B3%C5%BAniej-152781
"Mufasa: Król lew" z nową datą premiery. Film Disneya trafi do kin blisko pół roku później
"Mufasa: Król lew" miał pierwotnie trafić do kin 5 lipca 2024 roku. Zakończony wczoraj 118-dniowy strajk aktorów znacząco opóźnił jednak jego realizację. W efekcie wytwórnia Disneya zmuszona była przełożyć datę premiery filmu.

"Mufasa: Król Lew": nowa data premieryWczoraj ogłoszono, że nowy "Król Lew" zadebiutuje na ekranach 20 grudnia 2024, czyli blisko pół roku później.

Fabuła drugiej części trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jednak, że twórcy - prócz kontynuowania wątku Simby - zamierzają także opowiedzieć o korzeniach jego ojca, króla Mufasy. Zapowiada się więc "Ojciec chrzestny II" w świecie mieszkańców sawanny.


Pomagając swojej siostrze w latach 90. przy wychowaniu dwóch chłopców, dorastałem wraz z tymi postaciami - mówi  Barry Jenkins ("Moonlight"), reżyser sequela - Możliwość współpracy z Disneyem nad rozszerzeniem tej wspaniałej opowieści o przyjaźni, miłości i dziedzictwie - przy jednoczesnym rozwijaniu swojej pracy opisującej życie i dusze mieszkańców afrykańskiej diaspory - to spełnienie marzeń.

"Król Lew": klasyk Disneya"Król Lew" to remake kultowej animacji Disneya z 1994 roku. Tytułowy bohater,  Simba, jest prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa zwierząt cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza on do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany. Z pomocą dwójki nowych przyjaciół zamierza jednak odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Scenariusz kontynuacji napisał Jeff Nathanson, autor fabuły pierwszego "Króla Lwa". Sequel tak jak oryginał, który zarobił na całym świecie 1,74 mld dolarów, jest zrealizowany przy pomocy fotorealistycznej animacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones