Barry Jenkins nigdy by czegoś takiego nie zrobił? Reżyser broni filmu "Mufasa: Król Lew"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Barry+Jenkins+nigdy+by+tego+nie+zrobi%C5%82+Re%C5%BCyser+broni+filmu+%22Mufasa%3A+Kr%C3%B3l+Lew%22-155308
Barry Jenkins nigdy by czegoś takiego nie zrobił? Reżyser broni filmu "Mufasa: Król Lew"
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
W poniedziałek Disney zaprezentował pierwszy zwiastun animacji "Mufasa: Król Lew". Prequel odświeżonego klasyka, który na całym świecie zarobił ponad 1,6 miliarda dolarów, spotkał się z mieszanymi reakcjami. Stojący za sterami produkcji Barry Jenkins odniósł się do krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych.

Barry Jenkins broni Disneya. Przeczytaj dyskusję na X


Barry Jenkins wdał się w dyskusję z krytykami "Mufasy" na X (dawnym Twitterze). Barry, jesteś za dobry i za bardzo utalentowany na tę bezduszną maszynę Igera – napisał jeden z użytkowników. Reżyser odniósł się do tej wypowiedzi.

Nie ma nic bezdusznego w "Królu Lwie". Przez dekady dzieci z całego świata przychodziły do kin, by po raz pierwszy doświadczyć zbiorowej żałoby, zaangażować się w dzieło Szekspira przetłumaczone na niezliczone języki. To jedna z najlepszych lekcji zbiorowej empatii – napisał.

Oryginalny post możecie zobaczyć poniżej: Niestety jego komentarz nie spotkał się z aprobatą. Do rozmowy włączył się inny użytkownik. Stwierdził, że Barry Jenkins, z którym przeprowadził wywiad podczas premiery "Moonlight" na festiwalu w Toronto, nie powiedziałby czegoś takiego. Możesz zrobić film Disneya dla pieniędzy, by później móc realizować swoje wymarzone projekty, ale nie musisz udawać, że się tym jarasz – napisał.

Stary, co to w ogóle za logika? – odpowiedział Jenkins. A co powiesz na to: oto kilka materiałów zrealizowanych przez "tego samego Barry'ego Jenkinsa, z którym rozmawiałeś na premierze »Moonlight«" (jak to ująłeś). Pracowałem nad nimi W TYM SAMYM CZASIE, kiedy powstawało "Moonlight".Udostępnione przez Barry'ego Jenkinsa materiały możecie zobaczyć poniżej:Przeczytaj oryginalny komentarz: że szkoda twojego talentu na bezduszną maszynę Igera. Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Disney składa twórczą ekspresję na ołtarzu napędzanego zyskiem interesu korporacji i istnieje po to, by trzymać dziecięcą wyobraźnię za paywallem – odpisał użytkownik. Także i ten komentarz doczekał się odpowiedzi ze strony reżysera: 

Powiedziałeś "a Barry Jenkins nie powiedziałby tego, co ty właśnie powiedziałeś". Ale luzik. To twoje słowa. Ja odpowiedziałem. A teraz wracam do pracy. Z wyrazami szacunku.Skąd znamy Barry'ego Jenkinsa?


Barry Jenkins najlepiej znany jest jako scenarzysta i reżyser oscarowego dramatu "Moonlight". W jego CV znajdziemy też melodramaty "Medicine for Melancholy" i "Gdyby ulica Beale umiała mówić", a także seriale "Drodzy biali!" i "Kolej podziemna". Wystąpił też w dokumencie "Light & Magic".

Zobacz zwiastun filmu "Mufasa: Król Lew"


Premiera animacji "Mufasa: Król Lew" zaplanowana jest na grudzień tego roku. Tytułowy bohater przemówi głosem Aarona Pierre'a. W pozostałych rolach usłyszymy m.in. Kelvina Harrisona jr.Setha Rogena i Billy'ego Eichnera. Zobaczcie pierwszy zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones