Disney usunął nowe "Gwiezdne Wojny" z kalendarza premier

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+usun%C4%85%C5%82+nowe+%22Gwiezdne+Wojny%22+z+kalendarza+premier-147759
Disney usunął nowe "Gwiezdne Wojny" z kalendarza premier
Disney oraz należące do niego studia zaprezentowały zaktualizowany kalendarz swoich premier kinowych na 2023 i 2024 rok. Zgodnie z przewidywaniami w nowym harmonogramie zabrakło rozgrywającego się w uniwersum "Gwiezdnych Wojen" widowiska "Rogue Squadron" w reżyserii Patty Jenkins. Film miał trafić na ekrany 22 grudnia 2023 roku, ale w związku z tym, że zdjęcia do niego wciąż się nie rozpoczęły, wytwórnia była zmuszona usunąć go z terminarza.

"Rogue Squadron": szczegóły filmuScenariusz "Rogue Squadron" napisał Matthew Robinson ("Miłość i potwory", "Dora i miasto złota"). O samej fabule filmu nie wiadomo wiele. Tytuł sugeruje jednak, że ma to być opowieść o elitarnej Eskadrze Łotrów, najsłynniejszej jednostce bojowej Sojuszu Rebeliantów i Nowej Republiki. W jej szeregach walczyli m.in. Luke Skywalker i Wedge Antilles. Nie ujawniono jednak, w jakim momencie historii "Gwiezdnych wojen" miałaby rozgrywać się akcja filmu.


"Rogue Squadron" miał być pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym ze świata "Gwiezdnych wojen" po widowisku "Skywalker. Odrodzenie" (2019). Możliwe, że wobec zmian w harmonogramie wyprzedzi go inna produkcja. Studio Lucasfilm rozwija szereg "gwiezdnowojennych" projektów, wśród nich te, nad którymi pracują Kevin Feige i Taika Waititi.

Disney ujawnia daty premier nowej "Królewny Śnieżki" i kolejnego "Króla LwaSkoro mowa o Waititim, poznaliśmy nareszcie datę premiery jego kolejnego filmu. Sportowa komedia "Next Goal Wins" z Michaelem Fassbenderem zadebiutuje w kinach 21 kwietnia 2023 roku. W disneyowskim kalendarzu pojawiła się również "Snow White", czyli aktorska wersja klasycznej disneyowskiej animacji "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków". Film z Rachel Zegler i Gal Gadot w rolach głównych trafi do kin 22 marca 2024 roku. Niecałe trzy miesiące później, 14 czerwca 2024, zobaczymy "Inside Out 2" - kontynuację wybitnego "W głowie się nie mieści".  Z kolei 5 lipca 2024 na ekrany wkroczy "Mufasa: Lion King" - prequel megahitu "Król Lew".


Studio Myszki Miki podjęło również decyzję o opóźnieniu premier dwóch swoich filmów. Inspirowany atrakcją z parku rozrywki "Haunted Mansion" ruszy na podbój box office'u 11 sierpnia, a nie - jak wcześniej zapowiadano - 10 marca 2023. Z kolei niezatytułowane na razie widowisko Marvela zostało przesunięte z 16 lutego na 6 września 2024.Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones