"Obecność" i jej bohaterowie w ogniu pozwów i kontrowersji

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Obecno%C5%9B%C4%87%22+i+jej+bohaterowie+w+ogniu+pozw%C3%B3w+i+kontrowersji-126235
Studia Warner Bros. i New Line Cinema doszły do porozumienia w sprawie pozwu, którego przedmiotem była seria "Obecność". Komunikat w tej sprawie został ogłoszony tego same dnia, gdy magazyn The Hollywood Reporter opublikował artykuł sugerujący, że Ed i Lorraine Warrenowie - bohaterowie cyklu horrorów - wcale nie byli kochającą parą, jaką zobaczyliśmy na ekranie w wydaniu Very Farmigi i Patricka Wilsona.


W 2016 Gerald Brittle pozwał wytwórnie, twierdząc, że "Obecność", "Obecność 2" oraz filmy o Annabelle naruszają jego prawo na wyłączność w ekranizowaniu spraw, jakie prowadzili Warrenowie.

Teraz Brittle i New Line opublikowali jednak wspólne oświadczenie, w którym ogłaszają, że Brittle wycofuje swoje oskarżenia, uświadomiwszy sobie, że były one pomyłką, a studio nie dokonało żadnego wykroczenia.

Britlle twierdzi obecnie, że nie sprawował kontroli nad własnym pozwem. Osoba, która jego zdaniem stoi za całą aferą, to ta sama osoba, która w 2013 pisała do pracowników wytwórni maile z informacjami, jakoby Warrenowie ukrywali romans Warrena z 15-latką. Jest to Tony DeRosa-Grund, producent pierwszej części "Obecności", który od lat prowadzi sądową batalię ze studiem Warner Bros.

DeRosa-Grund wydał w odpowiedzi własne oświadczenie, w którym twierdzi, że Brittle nigdy nie był jego "marionetką", a wysunięte pod jego adresem oskarżenia mają odwrócić owagę od artykułu z The Hollywood Reporter.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones