"Obecność" zmienia się w kinowe uniwersum

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Obecno%C5%9B%C4%87%22+zmienia+si%C4%99+w+kinowe+uniwersum-106748
Warner Bros. chyba chce zmienić "Obecność" w pierwsze kinowe uniwersum spod znaku horrorów. Jak zapewne pamiętacie, oryginalny film doczeka się sequela, a także spin-offu "Annabelle". Teraz wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że na tym się nie skończy.Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła właśnie, że w 2016 roku do kin wejdą dwa horrory. Pierwszy pojawi się 29 stycznia, drugi 9 września. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych planów dotyczących DC Cinematic Universe, i tu nie zostały podane żadne tytuły. Widnieją przy nich nazwy: "untitled New Line Cinema horror".

To jednak wystarczyło fanom, by dodać dwa do dwóch i dojść do wniosku, że są to kolejne spin-offy "Obecności". Przypomnijmy, że oryginał opowiadał o małżeństwie Warrenów, słynnych badaczach zjawisk paranormalnych. W trakcie fabuły pojawiały się aluzje do wielu innych ich przygód z duchami i demonami. Jednym z nich była laleczka Annabelle, o której opowie spin-off planowany na październik.

Historia Warrenów i zgromadzonych przez nich opętanych artefaktów, daje okazję do stworzenia całej masy horrorów. Warto przy tym pamiętać, że wszystkie te filmy będą inspirowane faktami. Ed i Lorraine Warrenowie istnieli naprawdę, Lorraine wciąż żyje. Ich najważniejszą sprawą jest ta dotycząca Amityville (kilkakrotnie przeniesiona na ekran kinowy). Innymi słynnymi sprawami małżeństwa są: demonicznego opętania z 1981 zakończonego morderstwem Alana Bono, wilkołaka z Billa Ramseya, domu Smurlów opętanego przez trzy duchy i demona (na podstawie tej historii powstał "Nawiedzony dom"), domu Snedekerów opętanego przez siły nieczyste (na jej podstawie powstał film "Udręczeni").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones