"Scooby-Doo!" jak "Trolle 2". Warner Bros. szykuje premierę w sieci

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Scooby-Doo+%22+jak+%22Trolle+2%22.+Warner+Bros.+szykuje+premier%C4%99+w+sieci-137410
"Scooby-Doo!" jak "Trolle 2". Warner Bros. szykuje premierę w sieci
Animacja "Scooby-Doo!" nie trafi do kin! Warner Bros. właśnie ogłosiło, że 15 maja film będzie miał swoją premierę na płatnych platformach VOD. Cena w Stanach to 19,99 dolarów za 48-godzinne wypożyczenie.


Pierwotnie "Scooby-Doo!" miał trafić do kin 15 maja. Ponieważ nie jest jasne, czy kina będą otwarte, a jeśli będą, to czy ludzie nie będą się bali do nich chodzić, studio postanowiło zrewidować pomysł na dystrybucję. Tym bardziej, że animacja została ukończona na czas i jest gotowa do pokazania widzom.

Zapewne spore znaczenie na taką decyzję miał niedawny sukces filmu animowanego konkurencji, czyli "Trolli 2". Universal Pictures zamiast przesunąć premierę udostępniło tytuł w usługach VOD. Gambit opłacił się. "Trolle 2" ustanowiły nowy rekord otwarcia dla cyfrowej dystrybucji. Ostateczne dane poznamy zapewne za jakiś czas. Wstępne szacunki sugerują jednak, że wpływy z pierwszego weekendu wyniosły nawet 50 milionów dolarów.

Czy "Scooby-Doo!" to znak, że więcej tytułów Warner Bros. ominie kina? Na razie nic na to nie wskazuje. Studio póki co podkreśla, że pozostałe kinowe premiery pozostają bez zmian, choć w ostatnim czasie dokonało sporo zmian w kalendarzu (przesunięto m.in. "The Batman", "The Flash" i "Shazam! 2"). Warner Bros. na razie nie ujawnił też, czy animacja pojawi się w maju na platformie HBO Max.

"Scooby-Doo!" poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. "Scooby-Doo!" pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scoobyego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną "apsokalipsę". Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scoobyego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

Udostępnij: