"This War of Mine" oficjalnie staje się lekturą szkolną

11 bit studios / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/%22This+War+of+Mine%22+oficjalnie+staje+si%C4%99%C2%A0lektur%C4%85+szkoln%C4%85-138152
"This War of Mine" oficjalnie staje się lekturą szkolną
11 bit studios ogłosiło dziś oficjalnie, że ich najpopularniejsza produkcja, "This War of Mine" zostanie wpisana na listę lektor szkolnych już w roku szkolnym 2020/2021. Twórcy wraz z premierem Mateuszem Morawieckim rozpoczęli wspólna inicjatywę na początku 2019 roku i dziś mamy tego pierwszy efekt.


Jak mówi prezes zarządu 11 bit studios, Grzegorz Miechowski: Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim - emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji. Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematykii, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych, ale nie sądzę, by jakakolwiek została ofijcalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie produkcja 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie.

"This War of Mine" ze względu na poruszaną tematykę i przestawiane treści ma oznaczenie PEGI 18, więc i w szkołach jako lektura będzie dostępne dla uczniów pełnoletnich. Gra będzie polecana do nauczania przedmiotów humanistycznych: socjologii, etyki, filozofii, historii, i dostępna dla wszystkich polskich szkół średnich bez dodatkowych kosztów.
Udostępnij: