Światowy box office: Dominacja żywych trupów

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box+office%3A+Dominacja+%C5%BCywych+trup%C3%B3w-65152
"Resident Evil: Afterlife" utrzymało pozycję lidera światowego box office'u. Czwarta odsłona popularnej serii zarobiła w ten weekend 38,7 mln dolarów, zaś po dwóch tygodniach od premiery na jej koncie znajduje się już 103,2 mln. Przypomnijmy, że poprzednia część "Resident Evil" - "Zagłada" zarobiła w sumie tylko 95,5 mln.

Oczko niżej znalazła się "Incepcja" z 10,2 mln przychodu. Wyświetlany od lipca film Christophera Nolana wciąż cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Całkowity stan portfela wynosi na dzisiaj 468,2 mln dolarów.

Najniższe miejsce na podium należało w ten weekend do "Ostatniego Władcy Wiatru" (5,7 mln $). Łączne przychody adaptacji popularnej kreskówki wynoszą 158,6 mln dolarów.

Na czwartej pozycji znalazła się komedia sensacyjna "Policja zastępcza" z Willem Ferrellem i Markiem Wahlbergiem w rolach głównych. Gwiazdorzy zarobili w ciągu ostatnich dni 5,5 mln dolarów.

Pierwszą piątkę zamyka "Uczeń czarnoksiężnika" z 5,3 mln dolarów zarobku. Poza USA Disneyowska produkcja uzbierała dotąd 137,6 mln.