Światowy box office: Zyskowne życie po apokalipsie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box+office%3A+Zyskowne+%C5%BCycie+po+apokalipsie-65689
Trójwymiarowy świat po apokalipsie wciąż jest najpopularniejszym wyborem widzów na świecie. "Resident Evil: Afterlife" po raz czwarty z rzędu zarobiło najwięcej na świecie (bez wliczania wyników ze Stanów). Tym razem zwycięstwo zapewniło 15 milionów dolarów. Łączny wynik horroru to 181,2 miliona dolarów. Film znakomicie sprzedaje się w krajach Ameryki Łacińskiej.

Drugie miejsce przypadło "Jedz, módl się, kochaj", które zarobił 13,4 mln dolarów, będąc wyświetlanym w 32 krajach. Obraz zadebiutował na pierwszym miejscu w Brazylii, Portugalii i na Tajwanie.

Na najniższym stopniu podium znalazła się animacja "Jak ukraść Księżyc". Było to możliwe dzięki bardzo dobremu startowi w Niemczech, Austrii, niemieckiej części Szwajcarii, RPA i Szwecji. Film zarobił 12,4 mln dolarów, a jego łączny wynik poza granicami USA to 114,9 mln.

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze Oliver Stone i jego "Wall Street: Pieniądz nie śpi" z wynikiem 10,1 miliona dolarów oraz "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole" z wynikiem 9,9 miliona dolarów.