Aaron Sorkin wini Facebook za atak na Kapitol i pisze "Social Network 2"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aaron+Sorkin+wini+Facebook+za+atak+na+Kapitol+i+pisze+%22Social+Network+2%22+%E2%80%93+Filmweb-155257
Aaron Sorkin wini Facebook za atak na Kapitol i pisze "Social Network 2"
W jednym z podcastów prowadzonych na żywo Aaron Sorkin potwierdził, że pracuje nad sequelem "Social Network", czyli filmu o historii Facebooka. Jego motywacją jest chęć opowiedzenia o tym, jaki udział Facebook miał w nakręceniu spirali związanej z atakiem na Kapitol w USA 6 stycznia 2021 roku. Twórca wręcz jawnie obwinia platformę za zaognianie sytuacji.

GettyImages-902361954.jpg Getty Images © Christopher Polk

Aaron Sorkin: Winię Facebooka za 6 stycznia


Sorkin, który zdobył Oscara za scenariusz "Social Network" w 2010 roku, wyjaśnia swoje zaangażowanie w temat taki słowami:

Facebook między innymi dostosowuje swój algorytm tak, aby promować treści wywołujące jak największe kontrowersje. Bo to zwiększa zaangażowanie. I właśnie to prowadzi do niekończącego się scrollowania. Na Facebooku powinna istnieć równowaga między rozwojem a uczciwością. Ale tego nie ma. Jest tylko rozwój. 

I dodał:

Może któregoś dnia Mark Zuckerberg obudzi się i zrozumie, że jeśli coś da się kupić za 120 miliardów dolarów, to równie dobrze można to kupić za 119 miliardów dolarów. Może więc warto by było zarobić trochę mniej, zmniejszyć wzrost i popracować nad uczciwością. Da się to zrobić, zamieniając jedynkę na zero i zero na jedynkę. 

Na pytanie, jak konkretnie Facebook przyczynił się do ataku na Kapitol, Sorkin odpowiedział żartem, że żeby się tego dowiedzieć, trzeba będzie kupić bilet na jego film. 

"Social Network" – film o FacebookuHistoria powstania Facebooka. Komputerowy geniusz z Harvardu zakłada stronę thefacebook.com, która nieoczekiwanie bije rekordy popularności. W głównej roli wystąpił Jesse Eisenberg, a za kamerą stanął David Fincher. Film zdobył łącznie trzy Oscary. Zobaczcie zwiastun.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones