Aaron Sorkin zapowiada sequel "The Social Network"

Vulture / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aaron+Sorkin+zapowiada+sequel+%22The+Social+Network%22-131408
W wywiadzie z AP Entertainment Aaron Sorkin wyraził swoje zainteresowanie realizacją sequela "The Social Network", który w 2010 opowiedział historię powstania Facebooka. Zdaniem scenarzysty od tego czasu wydarzyło się tak dużo, włącznie z rozstrzygnięciem sprawy braci Winklevoss i Eduardo Saverina oskarżających Marka Zuckerberga o oszustwo i kradzież pomysłu, że historia wymaga kontynuacji. 

Poniżej możecie obejrzeć krótki wywiad. "Przede wszystkim wiem dużo więcej na temat Facebooka w 2005 roku niż w 2018, ale wiem wystarczająco dużo, by być pewnym, że powinien powstać sequel" – mówi Sorkin

Zapewnił również, że pomysłem na drugą odsłonę zainteresowany jest także producent "The Social Network" Scott Rudin, który napisał do Sorkina już kilka wiadomości na ten temat. 

Twórca niedawnej "Gry o wszystko" jest obecnie zajęty pracą na Broadwayu, ale wydaje się, że to nie będzie przeszkodą dla projektu, ponieważ w ciągu ostatnich ośmiu lat historia wokół Facebooka, dostarczyła wystarczająco ciekawego materiału na scenariusz drugiej części. 

Jak myślicie, jaki tytuł mogłaby nosić?