Aktorska wersja "Pokemonów" tuż tuż

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aktorska+wersja+%22Pokemon%C3%B3w%22+tu%C5%BC+tu%C5%BC-118407
Aktorska wersja "Pokemonów" tuż tuż
W kwietniu informowaliśmy o tym, że wielkie wytwórnie kuszą Nintendo umową na realizację angielskojęzycznej aktorskiej wersji Pokemonów. Rozmowy jednak przeciągały się. Teraz nabrały tempa. A wszystko za sprawą szaleństwa wywołanego przez nową grę "Pokemon Go".


Według docierających informacji, prawa do aktorskiej wersji już wkrótce mogą znaleźć nowego właściciela. Będzie nim wytwórnia Legendary Pictures, która jest świeżo po olbrzymim sukcesie w Chinach widowiska growego "Warcraft: Początek".

Legendary od dawna było faworytem do zdobycia praw do Pokemonów. Mówiło się nawet o tym, że scenariusz przygotuje Max Landis ("Kronika"). Jednak do walki włączyło się studio Warner Bros., które miało na swoim koncie współpracę z Japończykami m.in. przy dystrybucji filmu "Pokémon: Film pierwszy", jak również dwóch jego kontynuacji.

Pokemony rozpoczęły swój byt w 1996 roku jako gra wideo. Już rok później pojawił się pierwszy serial animowany. A w 1998 roku film. Od tamtej pory moda na kieszonkowe potwory nie maleje. Do dziś powstało 19 filmów pełnometrażowych. Większość z nich przeznaczona była jednak wyłącznie na rynek japoński i do innych krajów trafiały raczej przypadkiem niż celowo.

Najnowsza gra "Pokemon Go", choć oficjalne dostępna jest zaledwie w kilku krajach, podbiła świat w ekspresowym tempie. Liczba użytkowników jest już równa tej, jaką ma Twitter. W ciągu kilku dni wartość Nintendo wzrosła o 9 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że Legendary chciałoby podczepić się pod ten pozornie niekończący się strumień pieniędzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones