film

Megalopolis

2024
2h 18m
4,3 42
oceny
4,3 10 1 42
4,3 9
ocen krytyków
Po katastrofie, która zniszczyła Nowy Jork, pewien architekt chce odbudować miasto i przekształcić je w utopię. Zobacz pełny opis
Megalopolis zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Francis Fuck-U-yama: "Koniec histerii"
Reżyser łączy swój satyryczny fresk z kameralnym dramatem o wolnym duchu rozsadzającym spętane konwenansami... ... czytaj więcej
Megalopolis
Teaser nr 1
Megalopolis
Fragment Czas stop!
nr 1 2024-05-14T07:57:10 https://fwcdn.pl/webv/89/63/68963/68963.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/119/10000919/Megalopolis___Teaser_Trailer.vp9.1080p.webm
podcast

Musimy porozmawiać o kinie: "The Boys" wracają! "Megalopolis"...

"Megalopolis" to rzymska epopeja w wyimaginowanej współczesnej Ameryce w stanie upadku. Miasto Nowy Rzym musi się koniecznie zmienić, co tworzy poważny konflikt między Cezarem Catiliną, genialnym artystą mającym moc zatrzymywania czasu, a ultra-konserwatywnym burmistrzem Franklynem Cicerem. Pierwszy marzy o idealnej utopijnej przyszłości,"Megalopolis" to rzymska epopeja w wyimaginowanej współczesnej Ameryce w stanie upadku. Miasto Nowy Rzym musi się koniecznie zmienić, co tworzy poważny konflikt między Cezarem Catiliną, genialnym artystą mającym moc zatrzymywania czasu, a ultra-konserwatywnym burmistrzem Franklynem Cicerem. Pierwszy marzy o idealnej utopijnej przyszłości, podczas gdy drugi jest bardzo przywiązany do regresywnego status quo, chroniącego chciwość, przywileje i prywatne milicje. Córka burmistrza i celebrytka Julia Cicero, zakochana w Cezarze Catilinie, jest rozdarta między dwoma mężczyznami i będzie musiała odkryć, co jej zdaniem jest najlepsze dla przyszłości ludzkości.

studio
American Zoetrope
tytuł oryg.
Megalopolis
inne tytuły
Coppola był zainteresowany obsadzeniem Christiana Bale'a w roli głównej, jednak ostatecznie wybrany został Adam Driver.
Jude Law, Shia LaBeouf, Oscar Isaac, James Caan, a także Michelle Pfeiffer, Cate Blanchett, Jessica Lange i Zendaya zrezygnowali z głównych ról w filmie.
Francis Ford Coppola napisał scenariusz już na początku lat 80., jednak projekt trafił na półkę w obliczu innych filmów reżysera. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na rok 2001, jednak tym razem prace wstrzymano ze względu na zamachy z 11 września.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Coppola ostatnia! Po niechlubnym Twixt może w końcu zaliczysz godny siebie projekt na miare Ojca chrzestnego ,Czasu Apokalipsy czy Draculi albo odwrotnie będzie paździerz taki jak Twixt m.in czy Jack.

Oby wyszło!

Dziś odbyły się pierwsze pokazy filmu na festiwalu w Cannes i opinie są porażająco dobre
Hype w chvj

Ma 84 lata i jeszcze piszą o jakichś problemach na planie... oby to był jego wielki ostatni taniec i obyśmy mogli to wszystko zobaczyć.

Może i Coppola skończył się na Draculi, ale szanuję dziadka za determinację w dążeniu do realizacji wymarzonego projektu. Przypomina mi to trochę sytuację Gilliama i jego The Man Who Killed Don Quixote. Oczywiście arcydzieła na miarę The Godfathera nie będzie, ale fajnie będzie jak Coppoli uda się w końcu osiągnąć po...

więcej

Żeby dopiąć budżet (100 mln) sprzedał swoje winnice. A przecież ostatni sukces kasowy miał na początku lat 90. (Drakula). Żal mi go.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones