Amerykańska Gildia Charakteryzatorów przyznała nagrody. "Książę w Nowym Jorku 2" oscarowym faworytem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ameryka%C5%84ska+Gildia+Charakteryzator%C3%B3w+przyzna%C5%82a+nagrody.+%22Ksi%C4%85%C5%BC%C4%99+w+Nowym+Jorku+2%22+oscarowym+faworytem-145584
Amerykańska Gildia Charakteryzatorów przyznała nagrody. "Książę w Nowym Jorku 2" oscarowym faworytem
Amerykańska Gildia Charakteryzatorów przyznała nagrody. Największym zwycięzcą został "Książę w Nowym Jorku 2" nagrodzony w trzech kategoriach: najlepszy makijaż współczesny, najlepsze efekty specjalne w makijażu i najlepsze fryzury współczesne. Znacząco zwiększyło to szanse hitu z Eddiem Murphym na Oscara w kategorii najlepsza charakteryzacja. 

Kogo jeszcze nagrodziła Amerykańska Gildia Charakteryzatorów?


W kategorii najlepszy makijaż historyczny tryumfował dramat "Being the Ricardos", zaś za najlepszy makijaż historyczny postaci uznano dzieło zespołu pracującego nad disneyowską "Cruellą".

W kategoriach telewizyjnych nagrodzono program "Saturday Night Live" (najlepsze efekty specjalne, najlepszy makijaż historyczny, najlepszy makijaż współczesny), a także seriale – m.in. "Star Trek: Discovery" (najlepszy efekt specjalny w makijażu), "Genius: Aretha" (najlepsze fryzury historyczne) i "Pose" (najlepszy makijaż historyczny). 

Czym są nagrody Amerykańskiej Gildii Charakteryzatorów?


Amerykańska Gildia Charakteryzatorów przyznaje swoje nagrody od 2014 roku. Jak pokazuje historia, zwycięstwo w którejś z kategorii znacząco zwiększa szanse na Oscara. W ubiegłym roku podczas gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej tryumfowała "Ma Rainey: Matka bluesa", którą gildia doceniła w kategoriach najlepszy makijaż historyczny postaci i najlepsze fryzury historyczne. Odpowiedzialne za stylizacje Mia Neal i Jamika Wilson zostały pierwszymi czarnymi zdobywczyniami Oscara w tej kategorii. 

Listę wszystkich nagrodzonych znajdziecie TUTAJ.


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones