Recenzujemy "Coming 2 America" - sequel "Księcia w Nowym Jorku"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Recenzujemy+%22Coming+2+America%22+-+sequel+%22Ksi%C4%99cia+w+Nowym+Jorku%22-141600
Recenzujemy "Coming 2 America" - sequel "Księcia w Nowym Jorku"
W miniony weekend na serwisie streamingowym Prime Video zadebiutowała komedia "Coming 2 America", czyli kontynuacja kultowego filmu "Książę w Nowym Jorku" z Eddie'em Murphym w roli głównej. Czy sequel okazał się równie zabawny co oryginał z 1988 roku? Odpowiedzi szukajcie w naszej recenzji.

Recenzja filmu "Coming 2 America"Jak pisze Aleksandra Krajewska: scenariusz to po prostu kalka oryginału z nadzieją, że stara, sprawdzona formuła zadziała raz jeszcze. Za sukcesem "Księcia w Nowym Jorku" stał przede wszystkim komediowy duet Murphy-Hall i soczysty, nieco niepoprawny humor charakterystyczny dla komedii Johna Landisa ("Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Szpiedzy tacy jak my"). Dzisiejsze "Coming 2 America" jest już wersją zdecydowanie bardziej ugrzecznioną, a dodanie do obsady gwiazdy "30 Rock" Tracyego Morgana i znanej z "SNL" Leslie Jones stanowi jedynie próbę ożywienia dosyć mdłej atmosfery (...) "Coming 2 America" ma kilka zabawnych scen, ale w większości stanowi (mimo kostiumów) dość bezbarwną całość. Jako fanka "Księcia w Nowym Jorku" sequel obejrzałam, ale na pewno nie będę wracać do niego tak chętnie jak do pierwszej części.

Całą recenzję "Coming 2 America" przeczytacie TUTAJ."Coming 2 America" - opis fabułyW "Coming 2 America" król Akeem (Eddie Murphy) odkrywa, że w Queens żyje jego syn. Chcąc uhonorować swego umierającego ojca, bohater postanawia sprowadzić chłopaka do Zamundy i wychować go na nowego następcę tronu. Aby zrealizować plan, władca musi ponownie wyruszyć do Stanów Zjednoczonych.

"Coming 2 America" - obsadaW sequelu prócz Murphy'ego zobaczymy także innych aktorów znanych z oryginału: Arsenio Halla, Jamesa Earla Jonesa, Paula Batesa i Shari Headley. Dołączyli do nich m.in.: Leslie Jones, Kiki Layne, Wesley Snipes, Jermaine Fowler, Rick Ross, piosenkarka Teyana Taylor oraz komik Michael Blackson.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones