Będzie kolejny film o przygodach Jasona Bourne'a?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+kolejny+film+o+przygodach+Jasona+Bourne%27a-120596
W rozmowie z portalem Yahoo producent filmów o Jasonie Bournie, Frank Marshall, ujawnił, że są duże szanse na powstanie piątej części cyklu.


Podobno odbyły się już rozmowy z odtwórcą głównej roli Mattem Damonem oraz reżyserem Paulem Greengrassem. Obaj cieszą się z tego, jak tegoroczny "Jason Bourne" poradził sobie w box offisie. Są zainteresowani kontynuacją serii, o ile tylko pojawi się ciekawy pomysł na fabułę.

Jeśli dojdzie do powstania piątki, w filmie nie pojawi się najprawdopodobniej grany przez Jeremy'ego Rennera agent Aaron Cross. To postać ze spin-offu serii pt. "Dziedzictwo Bourne'a", które trafiło do kin w 2012 roku, ale nie spotkało się z ciepłym przyjęciem wśród fanów i recenzentów. Zdaniem Marshalla historia Crossa ma potencjał, by ją kontynuować, ale nie trwają na ten temat żadne rozmowy.

"Jason Bourne"
zarobił w kinach 415 milionów dolarów. To drugi najlepszy rezultat w serii po "Ultimatum Bourne'a". W sumie cykl o przygodach cierpiącego na amnezję agenta przyniósł producentom blisko półtora miliarda dolarów wpływów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones