Games for Impact startuje już za tydzień

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Bia%C5%82oru%C5%9B%2C+teorie+spiskowe+i+gry+wideo.+Games+for+Impact+ju%C5%BC+za+tydzie%C5%84-140481
Games for Impact startuje już za tydzień
10 grudnia Franak Viačorka, główny doradca Swiatłany Cichanouskiej, a także Andrew Maximov, który zasłynął stworzeniem algorytmu rozpoznającego twarze zamaskowanych agentów białoruskiej bezpieki, wystąpią na festiwalu gier zaangażowanych Games for Impact. Wydarzenie odbędzie się w całości online na stronie gamesforimpact.pl, w dniach 8-11 grudnia.

10 grudnia będzie w całości poświęcony roli gier w promowaniu demokracji i krytycznego myślenia. Głównym punktem programu tego dnia będzie rozmowa z twórcami gier, opowiadających o reżimie Łukaszenki, a także z Andrew Maximovem – współtwórcą hitowych gier studia Naughty Dog (Uncharted 4 czy The Last of Us 2) a jednocześnie inżynierem sztucznej inteligencji, wykorzystującym swoje umiejętności do wspierania rewolucji w Białorusi.

Dzień otworzy Mary Flanagan, projektantka gier zaangażowanych, która opowie o tym, jak gry mogą – w sposób możliwy do udowodnienia – podważać uprzedzenia i stereotypy. Uczestnicy festiwalu spotkają się także z twórcami holenderskiej gry Get Bad News, służącej do walki z fake newsami. Jej projektanci opowiedzą także o jej najnowszej odsłonie Go Viral, poświęconej teoriom spiskowym związanym z pandemią Covid 19.

W programie znalazł się także panel poświęcony reprezentacji mniejszości w grach wideo. Twórcy gier będą mogli zastanowić się jak pisać, a także z kim i jak konsultować swoją pracę, tak by nie sprowadzać innego do roli tokena czy comic reliefu. Omówią też tegoroczne hity – The Last of Us 2, Hades, Tell Me Why – których autorzy wykazali się wyjątkową wrażliwością.Festiwalowi towarzyszyć będzie przegląd ponad 30 gier zaangażowanych społecznie podzielonych na kategorie Gaming the Archive (gry o historii), Critical Gaming (gry polityczne), Games for Health (gry o zdrowiu) oraz Childs Play (gry dla dzieci). W większości będzie można w nie zagrać, a także posłuchać twórców, którzy specjalnie z okazji festiwalu przygotowali nagrania, w których opowiadają o wymiarze edukacyjnym, społecznym, politycznym swoich produkcji, a także o wiedzy, na której się opierają.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Rejestracja oraz pełen program na stronie www.gamesforimpact.pl
Udostępnij: