Robert Downey Jr. przeniesie na ekran scenariusz Steve'a McQueena. Dla Netfliksa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Downey+Jr.+przeniesie+na+ekran+scenariusz+Steve%27a+McQueena.+Dla+Netfliksa-155512
Robert Downey Jr. przeniesie na ekran scenariusz Steve'a McQueena. Dla Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Screen Archives
Pomysł na nakręcenie filmu na podstawie scenariusza Steve'a McQueena został wskrzeszony! Meksykański pisarz Dunnet-Alcocer pracuje nad fabułą, a produkcji podjął się Robert Downey Jr wraz z żoną Susan Downey. Film nosi tytuł "Jukatan" i ma powstać dla Netfliksa.

"Jukatan" – niezrealizowany film Steve'a McQueena


O realizacji filmu na podstawie pomysłu McQueena mówi się w Hollywood już od 20 lat, a po drodze pracowało nad nim już trzech różnych twórców (Paul Scheuring, Anthony Peckham i Terry Rossio). 

Historia spisana przez McQueena i odnaleziona wśród różnych notatek po jego śmierci opowiadała o zbieraczu złomu, który poszukiwał skarbu Majów na Półwyspie Jukatan. 

Jak na razie tyle musi nam wystarczyć, ponieważ projekt jest na tak wczesnym etapie, że nawet Netflix nie udzielił na ten temat oficjalnego komentarza. 

Steve McQueen – gwiazda kina


McQueen zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Między linami ringu", w którym grał również Paul Newman. W 1958 wcielił się w postać głównego bohatera w filmie "Blob, zabójca z kosmosu" i właśnie ten film jak również udział w serialu "Poszukiwany: Żywy lub Martwy" stały się przełomowe w jego karierze aktorskiej. W latach 60. i 70. był niekwestionowaną gwiazdą kina akcji, a filmy, w których grał biły rekordy kasowe. Takie dzieła jak "Bullitt", "Papillon" czy też "Płonący wieżowiec" uczyniły Steve'a McQueena legendą Hollywood. 

Steve McQueen w zwiastunie filmu "Ucieczka gangstera"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones