Rewolucja w Disneyu. Pomysłodawca aktorskich wersji animacji odchodzi

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney.+Zmiany+na+szczycie.+Odchodzi+szef+dzia%C5%82u+filmowego+Sean+Bailey-154319
Rewolucja w Disneyu. Pomysłodawca aktorskich wersji animacji odchodzi
źródło: Getty Images
autor: SOPA Images
Idzie nowe w filmowym dziale koncernu Walt Disney Co. Szef Walt Disney Motion Picture Studios Sean Bailey odchodzi ze stanowiska w trybie natychmiastowym. Jego zajmie dotychczasowy szef Searchlight David Greenbaum.

Sean Bailey wymyślił aktorskie wersje disnejowskich animacjiSean Bailey trafił do Disneya w 2010 roku. To on był pomysłodawcą, by animacje studia zmienić w filmy aktorskie. Jest odpowiedzialny za ponad 7 miliardów dolarów wpływów z kin na świecie za sprawą takich hitów jak: "Król lew" (1,7 mld dolarów), "Piękna i Bestia" (1,2 mld), "Aladyn" (1,1 mld) oraz "Księga dżungli" (962 mln).

GettyImages-815132716.jpg Getty Images © Jesse Grant


Kiedy wystartowała platforma Disney+, Bailey zaczął być odpowiedzialny za aktorskie produkcje filmowe powstające na jej potrzeby. Pod jego rządami na platformie wylądowały takie filmy jak: "Zakochany kundel", "Pinokio", "Hokus Pokus 2" oraz "Piotruś Pan i Wendy".

I choć Sean Bailey odchodzi ze stanowiska w trybie natychmiastowym, to jeszcze nie kończy współpracy z Disneyem. Jest bowiem związany z widowiskiem "TRON: Legacy".

Zwiastun filmu "Hokus Pokus 2"
David Greenbaum, współautor sukcesu "Biednych istot", nowym szefem filmowego działu DisneyaDavid Greenbaum będzie szefem Disney Live Action i 20th Century Studios. Będzie odpowiadał przed Alanem Bergmanem, jedną z osób kierujących Disney Entertainment.

Tym samym Disney rozdzielił duet rządzący do tej pory Searchlight Pictures. Od teraz tym studiem będzie kierował samodzielnie Matthew Greenfield.

Greenbaum i Greenfield są bardzo cenieni w branży za umiejętność kultywowania dobrych relacji z filmowcami. Aktualnie są na szczycie za sprawą walczącego o najwyższe filmowe laury filmu "Biedne istoty".

Posłuchajcie podcastu o filmie "Biedne istoty"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones