Ethan Hawke w pogoni za ostatnim z plemienia w thrillerze twórców "Milczenia owiec" i "Miasta Boga"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ethan+Hawke+w+thrillerze+%22The+Last+of+the+Tribe%22.+Produkuje+tw%C3%B3rca+%22Miasta+Boga%22-155606
Ethan Hawke w pogoni za ostatnim z plemienia w thrillerze twórców "Milczenia owiec" i "Miasta Boga"
źródło: Getty Images
autor: Michael Buckner
Ethan Hawke wybierze się do amazońskiej dżungli. Aktor, którego można oglądać w niedawnym filmie platformy Netflix "Zostaw świat za sobą", zagra główną rolę w thrillerze "The Last of the Tribe". Jednym z producentów projektu jest nominowany do Oscara reżyser Fernando Meirelles ("Miasto Boga", "Dwóch papieży").

"The Last of the Tribe" – co wiemy o filmie?Bohaterem filmu będzie William Phelan, były chicagowski policjant, który teraz zarabia na życie jako najemnik dla korporacji. Mężczyzna musi podjąć decyzję, gdy jego mocodawcy zlecają mu morderstwo ostatniego przedstawiciela żyjącego w brazylijskiej dżungli rdzennego plemienia, które nigdy nie zostało ucywilizowane. Niemożliwy wybór będzie szansą na odkupienie win i odzyskanie dawno utraconego celu w życiu.

Scenariusz autorstwa Marka Baileya ("Upadek: Sprawa Boeinga", "Wulkan: Ewakuacja z Whakaari") został napisany na podstawie reportażu, którego autorem jest były dziennikarz Washington Post Monte Reel.

W obsadzie znalazła się też Zaya Guarani, urodzona w Amazonii modelka i aktywistka na rzecz praw rdzennej ludności terenów, z których pochodzi. Za kamerą stanie Claudio Borrelli.

GettyImages-1188557332.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin


Meirelles powiedział portalowi Variety: W tym tygodniu, gdy południe Brazylii zostało dotknięte przez jedną z największych powodzi w historii, Petrobras, należący do państwa koncern paliwowy, planuje pozyskiwać ropę z terenów Amazonii. Film opowiadający o próbach wybierania komercyjnego zysku zamiast ochrony największego lasu świata, nie może być bardziej aktualny.

Wśród producentów filmu jest m.in. Hawke oraz laureat Oscara Edward Saxon ("Milczenie owiec", "Filadelfia", "Adaptacja").

Zobacz zwiastun filmu "Wildcat", dramatu w reżyserii Ethana Hawke’aAktor znany z filmów "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Przed wschodem słońca" czy "Dzień próby" podejmuje się również pracy za kamerą. Jego najnowszym filmem jest "Wildcat", opowieść o życiu pisarki Flannery O’Connor. W roli głównej wystąpiła córka reżysera Maya Hawke ("Stranger Things").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones