Festiwal w Wenecji bez "Challengers". Premiera filmu z Zendayą opóźniona z powodu strajku aktorów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Festiwal+w+Wenecji+bez+%22Challengers%22.+Premiera+filmu+z+Zenday%C4%85+op%C3%B3%C5%BAniona+z+powodu+strajku+aktor%C3%B3w-151525
Festiwal w Wenecji bez "Challengers". Premiera filmu z Zendayą opóźniona z powodu strajku aktorów
źródło: Materiały prasowe
Strajk aktorów w Hollywood sprawił, że wytwórnia MGM podjęła decyzję o opóźnieniu daty premiery filmu "Challengers" w reżyserii Luki Guadagnino z Zendayą w roli głównej. Rozgrywający się w świecie tenisistów romans trafi do kin 26 kwietnia 2024, a nie - jak wcześniej zapowiadano - 15 września 2023.

Festiwal w Wenecji z nowym filmem otwarciaPrzesunięcie premiery sprawiło, że "Challengers" został wycofany z programu tegorocznego festiwalu w Wenecji. Zamiast filmu Guadagnino goście włoskiego święta kina zobaczą na otwarcie  dramat wojenny "Comandante" w reżyserii Edoardo de Angelisa.       

Zendaya cieszy się gigantyczną popularnością w mediach społecznościowych. Tylko na Instagramie obserwują ją 183 miliony osób. Nic więc dziwnego, że wytwórnia MGM chciałaby wykorzystać zasięgi gwiazdy do zareklamowania "Challengers". W trakcie strajku aktorów nie będzie to jednak możliwe - protestujący artyści mają bowiem całkowity zakaz promowania filmów i seriali ze swoim udziałem.   

GettyImages-1363115684.jpg Getty Images © Jeff Kravitz


"Challengers" – o czym opowiada film Luki Guadagnino?

Bohaterką filmu jest Tashi (Zendaya), była tenisistka, a obecnie trenerka. Dzięki wysiłkom kobiety jej mąż Art z przeciętnego gracza zmienił się w światowej klasy czempiona. Niestety, od jakiegoś czasu ma złą passę. Aby ją przerwać, Tashi zgłasza go do udziału w turnieju "Challenger". Na korcie mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z Patrickiem – niegdyś obiecującym zawodnikiem, swoim byłym przyjacielem i ekschłopakiem Tashi.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:


Festiwal w Wenecji 2023Festiwal w Wenecji słynie z tego, że pokazuje premierowo prestiżowe hollywoodzkie produkcje, które później okazują się oscarowymi faworytami. W ostatnich latach na Lido debiutowały m.in. "Kształt wody", "Joker", "Diuna", "Roma" oraz "Nomadland". Strajk aktorów może jednak sprawić, że tegoroczna jubileuszowa 80. impreza będzie musiała obejść się bez filmów i gości z fabryki snów.

Pełny program zostanie ogłoszony we wtorek, 25 lipca. Festiwal w Wenecji 2023 odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 9 września.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones